Skocz do zawartości
capone

Nowa grafika dla Q9450 [250PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule. Potrzebuje "nowej" grafiki, do niedawna użytkowałem 9600gt, ale niestety padła. Budżet jaki mam na tą przyjemność to około 250zł. Tak wiec drodzy forumowicze co polecacie, bo ja do końca nie wiem co mam wybrać. Oczywiście rozmawiamy o kartach pokroju 9600gt lub lepszych (używki jak najbardziej tak)

 

 

edit:

zasilacz jaki posiadam to be quiet 550W, tak więc nie ma się zbytnio o co martwić ;)

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, GTX 260 też mam na oku, ale zastanawiam się czy coś wydajniejszego da się w tej cenie chwycić.

 

Orgiusz, 5850 raczej powyżej 300zł poleci, z giełdy oferta ciekawa wezmę ją pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to właśnie GTX260 to najlepszy wybór , taki Palit czy Gainward z dość dobrym chłodzeniem.

Jak by Ci sie nie spieszylo i znalazl byś okazje to w granicy 300pln powinno udać Ci się kupić GTX285. Ja nie tak dawno dałem za swego GTX280 z accelero extreme 320pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon x600 za 30 zł jest na allegro, z mojego miasta jest sprzedający. Bo aktualnie na jakimś starym pentiumie 4 siedzę, a dozbieranie do 300-350zł może potrwać. Bo jak za 250 latają gtx260, a w okolicach 350zł można mieć gtx285, to wolę dozbierać

 

 

Dzięki za wasze propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozbieranie do 300-350zł może potrwać. B

 

Kwota 300-350zł stanowi taki problem a ty tak bardzo nie szanujesz swoich pieniędzy, że chcesz kupić kupić k. graficzną bez gwarancji, która nie wiadomo co ma za sobą ani przed sobą?

 

Dziwię się, nie rozumiem. Nie moje pieniądze, nie moja sprawa.

 

Zbierałbym do tych 350zł na HD7750/7770 w zależności co da się kupić, gdy już uzbierasz te 350zł.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota 300-350zł stanowi taki problem a ty tak bardzo nie szanujesz swoich pieniędzy, że chcesz kupić kupić k. graficzną bez gwarancji, która nie wiadomo co ma za sobą ani przed sobą?

 

Dziwię się, nie rozumiem. Nie moje pieniądze, nie moja sprawa.

 

Zbierałbym do tych 350zł na HD7750/7770 w zależności co da się kupić, gdy już uzbierasz te 350zł.

 

Ja jakos cale zycie jade na uzywkach i jak nie padla po tygodniu to potem juz zadnych problemów nie mialem.

Temu zawsze trezba sie ugadywać na 7-10 dni gwarancji rozruchowej i przez poczatek ją katować , padnie zwracamy , nie padnie to spokojnie można używać.

 

 

Wiesz mając te 350 już jest blisko do 400 a tu zaczynają pojawiać się HD5850 , HD6850, GTX460 1GB , niestety mozna tak dokładać prawie w nieskonczoność , sam musisz zdecydować na czym chcesz się zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie. Ma swoje źródło też w osobistym doświadczeniu. Ostatni mój w całości nowy komp był kupiony w 2003 roku. Później już w większości bazował na używkach. Coraz bardziej się jednak zniechęcam do tego. Może po prostu mam pecha. Gdyby capone miał bez problemu sięgnąć do kieszeni po te 350zł, można brać używkę. Jeśli jednak to nie jest takie proste, wolę mieć gwarancję. Niektóre używki cenami wcale nie zachęcają też. Takie HD4890/GTX260 ma wydajność rzędu HD7750 a 3-4 letnia karta kosztuje 250-300zł.

Obserwujesz też bacznie forum, widzisz też tematy pasła gf9xxx/gf8xxx. Nie tak dawno na forum dwóch użytkowników kupiło dość nowe karty HD5770 i padły po paru dniach.

Gdyby w cenie nowej HD7750 można dostać kartę bez gwarancji ale 2x wydajniejszą od HD7750, ok, można ryzykować. Ale kupować coś co będzie wydajniejsze o 10-30%, nie ma sensu.

O tym, że nowsze karty są także bardziej energooszczędne wspominać nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...