Skocz do zawartości
kempez

śnieżenie karty graficznej w trybie 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem Radeona 7750 firmy gigabyte, karta rzucała artefaktami wiec poszła do serwisu. Kiedy wróciła okazało sie ze obraz lekko śnieży w trybie 3d. Śnieżenie ustępuje po zmniejszeniu o połowę taktowania rdzenia i pamięci. Czy możliwe ze to wina niestabilnego zasilania? Może płyta główna daje niestabilne napięcie. Wcześniej miałem 4850 i chodziło dobrze, ale miało dodatkowe zasilanie a ta karta jest zasilana tylko z pci-x. Miał ktos podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wyczyściłem styki - nie pomogło. Miałem mozliwość sprawdzenia na płycie głownej asrock fm2a75 pro4-m z zasilaczem bequiet L8 530 W - to samo. Przeinstalowanie sterowników, nawet systemu - to samo. Snieżenie jest bardzo delikatne, najłatwiej zauważyć jak odpali sie aplikacje 3D w oknie, a na pulpicie jest czarne tło wtedy się nasila. Wyglada jakby narastało i wygasało okresowo co sekundę, cały ekran lekko się przy tym rozjasnia w tym samym tempie. Testy OCCT nie wykazują błędów, śneiżenie nie jest widoczne na screenach. Tylko ze jak sie siedzi kilka godzin przed przy takim obrazie to az głowa boli... Monitor sprawdzany na 3 innych kartach graficznych - działa dobrze. Straciłem cierpliwość, wysłałem do serwisu. Napisali że nie znależli usterki. Mam wrażenie, że ktoś robi mnie w bolo...

Edytowane przez kempez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...