Skocz do zawartości
metal

Asus P8Z77-V PRO - Problem z socket'em...

Rekomendowane odpowiedzi

Przy składaniu nowego zestawu zauważyłem uszkodzenie/brak jednej z nóżek w socket'cie, mimo tego zaryzykowałem ; ) i złożyłem wszystko do kupy, odpaliłem i jak na razie nie stwierdzam żadnych problemów, wszystko działa poprawnie, lecz nie daje mi to spokoju i zastanawiam się nad ew. reklamacją... choć niestety płyta została już zamontowana do obudowy, więc nosi ślady użytkowania, więc tutaj mam - przy ewenetualnej reklamacji, jeśli w ogóle jest co reklamować, bo przeszukując internet znalazłem zdjęcie P8Z77-V Delux z testu Anandtech, w którym również brakuje jednej z nóżek, nawet w tym samym miejscu/rzędzie, tylko u nich to 1, a u mnie 3 i wygląda to identycznie. Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Reklamować to czy dać spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu Kolega piszę miałem z asus P8Z77-V Pro podobną sytuację ale nie było widać żę coś jest urwane procesor został obsadzony złożony wszystko pięknie działało ale np tryb Dual Channel nie działał  i zmieniałem ramy i nic nie pomagało więc postanowiłem sprawdzić płytę na innym Procku i co się okazało eureka działa ram dual Channel i jest git. Włożyłem swój i 7 3770k i o dziwo działa z tego co wyczytałem na necie to płyty asus korzystają z podstawek firmy Foxconn a to była kiedyś znana firma z płytami głównymi ale ktoś na necie wyłapał i zrobił zdjęcie w przybliżeniu że te piny po prostu czasami śniedzieją jakość nie zbyt dobra .. U mnie objaw był taki że dual Channel nie działał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...