Skocz do zawartości
Chaos

Zasilacz i krecony Duron

Rekomendowane odpowiedzi

Jo ... witam wszystkich .. postaram sie przedstawic w miare jasno i porsze o rady i opinie

 

Posiadam Durona 850 Spitfire .. po zakupie msi kt4v stwierdzilem ze trzaby go pokrecic bo szkoda zeby sie ukryty power marnowal ..

 

tak wiec przy 1.7v (mobo wiecej nie da przy defaul Vcore 1.6) szedl bez porblemu 7x133 (933) a potem jak sie okazalo nawet 6x163 (978) pamiatki all the time synchronicznie. Nie kompbinowalem z posrednimi wartosciami fsb bo chcialem zeby zawsze mi sie dzielnik wlaczal ...

OK ale przejdzmy do rzeczy ... Magiczna barierą MHZ dla proca wydawalo sie 980 mhz .. pozywje juz nie byl prime stable ... no to se pomyslalem ze podniose napiecie ... wiec ołówek w łapke i pyk ... zalozylem proca all ok ...

ruszyl 6x166 testuje go od godziny i 100% stabilnie w prime ... martwi mnie cos innego. Otoz mam zasilacz 230W i nawet przy defaul 1.6 8.5x100 mialem na +5v kolo 4.7v - 4.7v przy 6x133 na vcore 1.7 bylo miejweicej to samo ... minimum schodzilo na 4.65 ... ale tylko przy full load ... teraz na 6x166 mam srednio 4.6 .. sledze sobie wzkazania napiecia i raz nawte bylo 4.5 .... :o :roll: mimo to procek caly czas jechany przez prime jest stabilny .. wiem ze czeka mnei zmiana zasiłki ale powiedzciemi czy lepiej zostawic tak jak bylo z miare wyższymi wartosciami dla +5 czy oplac sprawe skoro jst stabilny ijecahc go tak jak jest... ? BTW +12 mam kolo 12.5 - 13 to tez jakeis nienormalne ... pozyczalem od kolego zasialcz MEGABYTE 300w keidys to trzyaml mi 5v calkiem nieźle ... ale wtedy nie krecilem jeszcze ...

bede wdzieczny za rady

 

pozatym jak myslicie co bedzie szybsze

1ghz (6x166) przy pamieci syncho 333 ale cl2.5

Czy

1ghz (7.5x133) przy pamieci synchro 266 ale cl2

 

moje pamiątki nie ida na cl2 przy 333 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym jak myslicie co bedzie szybsze

1ghz (6x166) przy pamieci syncho 333 ale cl2.5

Czy

1ghz (7.5x133) przy pamieci synchro 266 ale cl2

 

moje pamiątki nie ida na cl2 przy 333 ...

Ty jeszcze sprawdź to CL2, bo ta płyta ma taki urok, że jak pamięci przy FSB166 ustawisz na 266 (CL auto), to będą wykryte jako 333 CL2. I wtedy będzie najszybciej (wysoka szyna i dobre CL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mi one spokojnie wstajaa na 333 z cl2 ... ino ze i w prime jest ok

ale jak gram w q3 to czasme widze taki dziwne migniecie ekranu .. po zminie na cl2.5 all ok

 

btw jakbym zmienil pamiatki na takie co by szły 333 przy cl2 to mailbym dyzu wzrost powera?

pozatym co robi ustawienie FAST COMMAND w biose przy pamieciach tam gdzie jest do wyboru Normal / Fast / Ultra

ja daje Fast ... ale co to jest ? w instrukci pisze niby ze to steruje tym jak procek radzi se z pamiecia czy cos ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. specyfikacji ATX tolerancja napiec wynosi +/-5%, jezeli jest ona przekroczona to bym sie zaczal rozgladac za nowa zasilka. polecam fortroniki z allegro. Obecnie mam 300W, ale przez dwa tygodnie jechalem na fortronie 235w z kompa staruszka i napiecia trzymal w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 58 zl??? za 300w? i to rzeczywisice dobry zasilacz? gdzie za tyle dostane taki :)

zasilacz jest zajefajny, jest nawet o nim, a wlasciewie o jego producencie caly temat. mozna je kupic na allegro, szukaj FSP, ja swoj kupilem u "Lewandowska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ... aa .. no to wszystko jasne. ... i co polecasz ten zasilacz??

w dziale Sprzet troche o nich pisza i niby noise killer nie działa albo jakies inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>a sie dzieja ... albo ze dysk im piszczy od zasilacza ... sam nie wiem ... pozatmy cena pewnie jeszcze urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...