Skocz do zawartości
Yeske

Problem z płytą?

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem kompa od kumpla do naprawy. Komp po podłączeniu i włączeniu, nie pokazuje nic na ekranie. Sprawdziłem czy będzie działać z inną kartą graficzną - nie działa. Wychodzi na to, że płyta i/lub procesor są do wymiany.Planuje najpierw wymienić płytę, bo procka nie mam gdzie sprawdzić. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz w tym komputerze... Takie podłączenie zasilania do płyty głównej jak na zdjęciu (20pin podłączone, 4 piny wolne), dodatkowo koło procesora jest podłączony 4pin. Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.

Płyta główna to GA-K8NE-RH, zasilacz jakiś noname 400w.

Teraz jeśli kupie inna płytę z socketem 754, czy tam będzie takie samo podłączenie zasilania?

post-168696-0-62590100-1354024131_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten komp mając tak usytuowane złącza jak na zdjęciu, kiedyś chodził. Gdyby zasilacz padł, to komp chyba raczej by się nie odpalał wcale lub by się resetował co jakiś czas.

A co do opłacalności.. to nie jest mój komputer. Kumpel chce, zeby go naprawić i chodził jak najmniejszym kosztem.

Chyba że kupić płytę+procek używane, tylko kwestia zasilacza, czy jego złącza wystarczą do jakiegoś nowszego sprzętu.

Edytowane przez Yeske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził ale nie chodzi, dlatego proponuję zacząć od zasilacza.

Też mam na myśli najniższy koszt, czasami na alle... chcą za płyty pod c754/s939 niestworzone pieniądze. Za 100zł można już kombinować c2d tanie, które da znacznie wyższy komfort pracy niż jednordzeniowy athon czy sempron. Dlatego pisałem i rozsądnym wydawaniu pieniędzy na mobo.

 

Zapytam jeszcze, jaka tam była k. graficzna i na jakiej innej sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...