Skocz do zawartości
kerm1t

Komputer PC - 1500zł - do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję jakiegoś w miarę dobrego zestawu PC (wraz z obudową i każdym podzespołem) w cenie 1500zł. PC miałby służyć mi do gier (np. BF3, Borderlands 2, Skyrim, czy nowy Hitman: Absolution(oczywiście mam na myśli ustawienia grafiki średnie...). Oprócz tego obsługa znanych programów graficznych na poziomie amatorskim, standardowe przeglądanie internetu, oglądanie filmów itd. Dodam jeszcze, że używam monitora 20'' i jeśli chodzi o wielkość to nie planuję żadnych zmian.

Jaki zestaw za tą cenę proponujecie?

 

Pozdrawiam,

Dominik

 

PS. Proszę nie pisać, że za taką kase to sobie moge w pasjansa, albo farmville pograć. =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc pentium g860 244zl

plyta msi b75ma-e33 199zl

pamiec goodram 4gb 1333 62zl

dysk seagate 500gb 215zl

naped Liteon ihas 67zl

zasilacz aerocool 450w 123zl

buda brutus 410 135zl

grafika gigabyte 7770 441zl

----------------------

Razem: 1486zl

Link do koszyka: http://www.morele.ne...ry/info/noRMkH/

Jak wyskrobiesz jakis grosz to mozna wymienic zasilacz na fortron hexa 500w, w przyszlosci mozesz wymienic procesor na uzywke core i5, dolozyc ramu.

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz poprawiony link do koszyka...

Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

  • Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0
Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z chłodzeniem do procesora? Czy nie będzie się przegrzewał? PC ma chodzić bardzo często nawet po kilka h dziennie.

 

Kolejna sprawa to dysk. Otóż mam samsunga 320gb, 7200rpm, 16m (cokolwiek to znaczy... :D). Czy ten dysk dałby radę pod resztą nowego sprzętu, który został wymieniony wyżej? Oczywiście nie mówię o pojemności... Chodzi mi o to czy te pozostałe parametry będą ok? To jest model: HD322HJ

Wtedy mógłbym zaoszczędzić te 215zł, i być może dołożyć do procka intel i3?

 

Mam też jeszcze ze starego kompa 2 kości ramu (po 1 gb każda), firmy kingston. Czy byłaby jakaś przeszkoda w tym, coby je podpiąć do tego nowego sprzętu? Dawałoby to 6gb ramu razem, tylko z innej firmy i pewnie o innych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie niepotrzebne, to w zestawie bedzie w pelni wystarczalne.

Dysk sie nada bez problemu.

Pamieci musza byc DDR3.

Core i3 (2rdzenie+HT) malo oplacalne na tle tego pentiuma (2 rdzenie). Lepiej poczekac chwile az beda sie pojawialy uzywane core i5 i wtedy zapolowac na 4 pelne rdzenie

 

Najlepiej od razu napisz co masz ze starego komputera, moze naped tez jest na sata? Tzn na taki cienki kabelek, a nie na szeroka tasme.

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam jeszcze napęd lite-on sohw-1693s (wygląda na to, że ma te grubsze wejścia, inne niż ten Liteon ihas). Co prawda coś ostatnio szwankował i jednak chciałbym go zmienić, ale nie jest to konieczne w wypadku, gdyby zaoszczędzenie tych 80zł wprowadziło jakąś zauważalną zmianę w moim końcowym zestawie...

Oprócz tego to chyba cała reszta to jakieś przeżytki, z którymi miałem tylko problemy, na czele ze starą kartą graficzną i płytą główną...

Ok, czyli nie kupuję nowego dysku.

A co myślisz o tym napędzie?

Jaki zestaw proponowałbyś w takim razie nie wliczając dysku głównego?

 

edit: btw. http://allegro.pl/in...2814395924.html

Edytowane przez kerm1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, racja :ASD

 

sorry, ale nie znam się na tym, podlinkowałem jakiś randomowy używany i5

 

Wracając do tematu. Oszczędzam 215zł, nie kupując dysku, na co je przeznaczyć? Co zmienić w tym zestawie?

Edytowane przez kerm1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zmienić zasilacz na fortron hexa 500w, o którym wspominał adamlop, ale przekroczyłbym budżet o 60zł. :/ Musiałbym wtedy od czegoś odciąć, ale już chyba nie ma od czego...

Jedynie obudowa, na której wyglądzie mi nie zależy (oprócz tego, że nie może świecić jak choinka i wyglądać jak kram... najlepiej coś minimalistycznego, w ostateczności taka jak jest teraz).

Edytowane przez kerm1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Dzięki wielkie za pomoc panowie. Naprawdę dobra robota, świetne forum. =)

W takim razie ostawiam taki zestaw:

 

Dołączona grafika

Jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi czy porady to proszę pisać (komputer planuję zamówić dopiero w weekend więc jeszcze jest czas na ewentualne poprawki), jak na razie zdaję się jedynie na wiedzę i pomoc tego tematu, myślę, że nie będę zawiedziony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wierzę na słowo - zamienię ten zasilacz.

Mam jeszcze pytanie co do karty dźwiękowej, co z nią? xD

Jeśli chodzi o budowę pc jestem naprawdę zielony... Od zawsze korzystałem ze słabego kompa + ps3 do gier, co było zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem. =)

W większości gier widzę, że wymagana jest karta dźwiękowa kompatybilna z nowymi directx. Czy to znaczy, że muszę też dokupić taką kartę, czy ta msi b75ma-e33 ma jakąś zintegrowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

sytuacja uległa lekkiej zmianie i mam dodatkowe 200zł do przeznaczenia na mój zestaw, więc w sumie jakieś 1750zł. :)

Na co powinienem to przeznaczy? Zastanawiałem się nad kartą Sapphire Radeon HD7850 2GB DDR5 11200-07-40G.

, co o tym myślicie?

Czy może zamienić jakąś inną część? Więcej ramu, inny procesor?

 

Pozdrawiam =))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tej karty (110zl roznicy) mozesz zmienic ram na 8gb w jednej kosci (60zl roznicy)

http://www.morele.ne...-8gbnt-502503/.

Procesora niema sensu teraz wymieniac, mysle ze za rok, poltora mozna wpakowac jakies core i5

Jeszcze powinno wystarczyc (17zl roznicy) na silentiumpc deus 500w , ma lepszy certyfikat sprawnosci.

http://www.morele.ne...-spc082-527959/

Razem doplaty wychodzi 187zl

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD? Z googla wywnioskowałem, że to jakiś super szybki dysk. :D

Z tego co sprawdzałem to dosyć drogie to ustrojstwo. Jaki proponujesz zakupić? aa i jeszcze, czy dobrze zrozumiałem, że to jest dysk na którym ma stać jedynie partycja systemowa i do tego dokładam drugi dysk (zwykły), na którym trzymam pozostałe dane?

Spodobało mi się takie rozwiązanie, wiele pozytywnych komentarzy o tych dyskach w necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc to jest zestaw końcowy. Jedyne co może ulec zmianie to karta z obecnej na wersję 1gb. Wolałbym jednak zostawić tą 2gb - Wydaje mi się, że to bardziej przyszłościowy wybór. Za jakiś rok planuję zakupić jakąś używkę i5 2500k. Dołączona grafika

Co do procka, to czytałem o nim na innych forach, ludzie piszą, że jednak lepiej inwestować w nowsze rozwiązania (chociażby nowa generacja i3). Natomiast z różnych benchmarków wynika, że ten g860 wcale nie jest gorszy w porównaniu do nowych i3, szczególnie w grach. Chyba największa wada tego cpu to, to że nie ma 4-rdzeni. :/

Domyślam się, że w tym budżecie jest to jednak niemożliwe do poprawki, ale jakby ktoś miał jeszcze jakieś porady jak można lepiej rozdysponować ten budżet to piszcie.

Dzięki za dotychczasową pomoc. =)

 

Aha, i jeszcze ostatnie pytanie:

czy może ktoś potwierdzić, że wszystkie te podzespoły, razem z obudową będą do siebie pasować? Chodzi mi przede wszystkim o rozmiary.

Edytowane przez kerm1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k to nie bardzo. Ta plyta na B75 nie umozliwi wykorzystania jego potencjalu OC.

Sprawa wyglada inaczej, jakbys napisal, ze bedziesz polowal na i5 3450/3470/3550, wlasnie taki procesor pasuje idealnie do tego zestawu.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić możesz jedynie kartę (i pamięć, jednak to nie przyniesie żadnego wzrostu wydajności). W przypadku podkręcania procesora manewrować możesz jedynie szyną BCLK, zwiększając jej częstotliwość o kilka MHz. Jak łatwo policzyć, łącznie zyskasz na tym jakieś 100-150MHz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbys zdecydowac w tym momencie czy bedzie oc - wtedy wymiana plyty na z77, a to juz dodatkowe koszta +130zl (msi z77a-g43). W przyszlosci i5 2500k, i5 3570k + chlodzenie.

Jesli nie bedzie oc, to pozostajesz z tym co podane wyzej, w przyszlosci i5 3450/3470/3550.

Osobiscie bralbym opcje nr.2 Jak te core i5 przestana wystarczac, to nawet OC im nie pomoze.

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...