Skocz do zawartości
darksoul

Problem z wewnętrznym FTP na Thomson TWG870UG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z w/w Thomsonem TWG870UG.

Mam na swoim kompie serwer FTP do przerzucania większych rzeczy co się w maila nie zmieszczą...

Problem w tym że mimo ustawienia port forwarda na porcie 21 połączenie nie działa do końca poprawnie

 

Logi pokazują że autoryzacja się udała jednak z jakiegoś powodu nie listuje się zawartość katalogu.

Testując w LANie wszystko działa poprawnie.

 

W zakładce Advanced > Options

próbowałem modyfikować w grupie "NAT ALG Status" (swoją drogą w oficjalnej instrukcji na www UPC nie jest to uwzględnione) FTP... niestety nie zadziałało.

 

Wtedy spróbowałem skożystać z Advanced > Port Forwarding

i stworzyłem regułę do przepuszczania ruchu na portach FTP do serwera...

 

Próbowałem nawet włączać UPNP chociaż serwis FTP tylko nasłuchuje ale spróbować zawsze warto...

I mam teraz zagwozdkę czy da się to jakoś normalnie ustawić czy coś ewidentnie przegapiłem?

 

FTP stoi na FillezillaServer

Klient zwraca komunikat:

Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie

Błąd: Nie udało się otrzymać listy katalogów

 

Firewal na windowsie jest wyłączony

 

Z gory dzięki za jakieś sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... niby wszystko było pięknie i cudownie a teraz znowu przestało działać. I nie mam bladego pojęcia co z tym fantem zrobić. Passiv i Activ nic nie daje...

 

Cała autoryzacja leci OK po czym dostaję na serwerze komunikat

"Cant open data connection"

Od strony klienta pojawia się komunikat

"Response: 425 Can't open data connection.

Error: Failed to retrieve directory listing"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer ustaw w tryb pasywny, dodatkowo określ przedział portów których serwer będzie używał, np. 55000-55030 i taki też przedział portów TCP przekieruj na routerze na adres serwera w sieci

 

Dołączona grafika

 

 

dodatkowo rozejrzyj się za funckją FTP helper czy może podobnie w opcjach routera, nie zaszkodzi też sprawdzić FW na maszynie gdzie serwer pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Firewall na maszynie gdzie stoi serwerek jest wyłączony.

Wszystko co podałeś wyżej ustawiłem.

 

Ale jeszcze musiałem ustawić pobieranie zewnetrznego adresu IP poprzez serwis filezilli (3cia opcja) bo inaczej dostawałem komunikat:

 

 

Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.

 

Wynika to z tego że server zwracał za każdym razem adres lokalny. Podejrzewam że może to być wina routera który z jakiegoś powodu nie ma funkcji DNSu dla sieci lokalnej. Z poprzednim nie było tego problemu Dołączona grafika

Ważne że wreszcie ruszyło

 

UPDATE:

 

Powyższe testy były robione na połączeniu via LAN poprzez adres zewnętrzy i wewnętrzny...

Co ciekawe łącząc się lokalnie po adresie zewnętrznym działał tylko w/w sposób.... ale łącząc się z komputera poza siecią łączył się bez problemu w trybie Active przy zwykłych forwardach portu...

Czy możliwe jest że modem w jakiś sposób blokuje loopback?

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...