Skocz do zawartości
mikon

temperatura rdzeni w procesorze C2D E8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie dawno kupiłem na allegro procesor Intel Core 2 Duo E8400 (Woldale) Revision E0. Kupiłem też SilentiumPC Spartan PRO HE924 i trochę zastanawiają mnie temperatury.

 

Bez obciążenia Core 0: ma "stałą" temperatura 42'C (od momentu uruchomienia systemu stale pokazywana jest taka temperatura), Core 1: 26 - 28'C.

Po uruchomieniu OCCT 4.3.2 w stresie te wartości są mniej więcej równe tzn. Core 0: ok. 48,5'C a dla ok. Core 1: 45'C.

 

Dlaczego są takie różnice temperatur gdy komputer nie jest obciążony? Czemu wtedy temperatura Core 0 utrzymuje się na jednym poziome? Czy jest to normalne zachowanie procesora?

 

pozdrawiam

Edytowane przez mikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie kupowałeś tego proca.

 

Jego sprawa - widocznie taki był mu potrzebny. Sam niedawno go kupiłem bo mam sentyment do S775. Żeby nie było, kupiłem też Celka G 550 do drugiego kompa :-)

 

mikon ------- zdejmij chłodzenie i zobacz czy dobrze przylega do procka (=czy nałożona na procesor pasta miała kontakt całą swoją powierzchnią z podstawą coolera) . Ostatnio miałem kilka dziwnie grzejących się Core 2 Duo i miały takie krzywe "czapki", że musiałem nałożyć ilość pasty kilka razy większą niż normalnie, bo kontakt był tylko na brzegach procka (sprawdzane na kilku coolerach) - pomogło od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie kupowałeś tego proca , temp są ok, zły dział.

 

Przepraszam i dziękuję za przeniesienie tematu.

Dlaczego uważasz, że niepotrzebnie kupiłem ten procesor? Czy lepszy byłby np. tańszy ale i troszkę wolniejszy E6750?

Wcześniej miałem E2180 jednak zależało mi na obsłudze wirtualizacji.

 

Chętnie kupiłbym G550 ale to wiąże się z wymianą płyty głównej i pamięci RAM dlatego na razie muszę się zadowolić samym procesorem.

 

mikon ------- zdejmij chłodzenie i zobacz czy dobrze przylega do procka....

 

Chłodzenia wolałbym nie ruszać bo trochę się namęczyłem z jego założeniem Dołączona grafika (na płycie Gigabyte GA-P35-DS3R [rev. 1.0]). Chociaż jestem ciekawy czy to wina chłodzenia czy tak jak piszą Martinii i D.rek - czujnika temperatury.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem jeszcze raz na wspomniane temperatury w 1 poście - poprzednio przeoczyłem, że już w momencie rozruchu wskazuje te 42 stopnie.

Czyli walnięty czujnik.

 

Skoro to już wyjaśnione, to teraz bierz się za podkręcanie tego "dziadka" Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...