Skocz do zawartości
jebanany

[Zestaw] Sama buda bez dysku-1998PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, budżet 2000 zł, proszę o opinie i....

 

....nie ciśnijcie mi panowie za bardzo, świeżak jestem (czaicie: "nie bij, wytłumacz" heheDołączona grafika )...

 

Komp szukany nówka, same podzespoły bez twardziela (mam stare WD 320GB Caviar SE) oraz napędu. Zamiast monitora używać bede telewizor 27". Przeznaczenie: próby tworzenia muzy w FL Studio 10, potencjalnie przyszłościowe używanie programów procko- lub pamięciożernych (nie wiem, do roboty lub na studia?), okazjonalne granie. Nie chce go kręcić, wolałbym żeby mi dożył do np. 2018 Roku Pańskiego.

 

Moje typy (jakoś udało mi się ledwo zamknąć w dwóch kołach):

 

Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE

Karta graficzna: Radeon HD 6850 MSI 1GB DDR5 256bit

RAM: Corsair 2X4GB DDR3 1333MHz Cl9

Płyta główna: ASRock 970 Extreme4

Zasilacz: Corsair CX 80+ 430W

Obudowa: SPC Gladius M40 Pure Black

Karta muzyczna: Audio trak MAYA U5 USB (48 kHz)

Chłodzenie Procka: SPC Spartan HE 912

 

Dzięki

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gry okazjonalnie, a zależy ci na mocy procka to zainwestuj w i5-3470, i najtańszą płytę na chipsecie B75. Wyjdzie 200zł drożej, ale zaoszczędzisz na chłodzeniu, bez którego w przypadku phenoma się nie obędzie. Żeby okazjonalnie zagrać możesz kupić HD 7750 i nadal zmieścisz się z budżecie, ewentualnie grafikę wymienisz za jakiś czas. Szczególnie ma to sens, jeżeli tak jak mówisz, nie chcesz go kręcić. Przez te 6 lat zaoszczędzisz sporo kasy na rachunkach za prąd wybierając znacznie wydajniejsze i5.

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie panie humanoidalny z lekka zląkł

 

Przez te 6 lat zaoszczędzisz sporo kasy na rachunkach za prąd wybierając znacznie wydajniejsze i5.

 

znaczy że jak to się ta sprawa ma z poborem prądu? ale tak krowie w rowie jeśli można, z praktycznego punktu widzenia.

 

Oprócz tego poczytałem, wszyscy chwalą to i5, faktycznie, ja w sumie te 4 rdzenie bym potzrebował do FLa, no ale phenom 200 zł tańszy, a chłodzenie mam za 60zł...

 

Przyznam ci się (odnośnie wymiany grafy), że nie chce wymieniać w tym kompie w przyszłości nic, oprócz całego kompa, a i to tylko w wypadku jak ten co go wybieramy odmówi posłuszeństwa. Dlatego uznałem że hd 6850 za 480 zł lub hd 7770 za tą samą cenę to coś co powinno udżwignąć cokolwiek co wyjdzie na przestrzeni kilku lat. Ale wiesz, mylić się mogę sążniście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pomogłeś mi troszkę, oto mój nowy układ oparty na twym pomyśle z 3470:

 

 

Procesor: Intel i5 3470 3,2 GHz 708zl

Karta graficzna : Radon HD 7770 1GB 128bit 509zl

Płyta główna: MSI B75A – G43 260zl

Karta muzyczna: Audiotrak MAYA U5 USB (48kHz) 230zl

Chłodzenie procesora: SPC Spartan LT HE 912 55zl

Zasilacz: OCZ StealthXstreme 500W 80+ 230zl

Obudowa: Cooler Master Elite 430 160zl

Wiatrak do obudowy (dodatkowy): SPC Zephyr 12cm 20zl

Pamięć RAM: Patriot Intel Game DDR3 2X4GB 1333MHz 150zl

 

Łącznie około 2330zł

 

 

I jak, lepiej twym zdaniem? A jak nie to co jeszcze usprawnić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dokupywać chłodzenie do i5, boxowe jest w miarę ciche.

 

Zasilacz zmień na XFX CORE 450W albo SilentiumPC Deus 500W

 

Tą kartę graficzną można kupić już za 420zł! http://www.net-s.pl/...E-1020-4500&w=c

 

Zamiast wydawać 180zł na obudowę i dodatkowy wentylator rozważ kupno obudowy SilentiumPC Brutus, która ma już w zestawie 2 takie wentyle i kosztuje 130zł, albo SilentiumPC Gladius M40, która ma 3 wentyle i mnóstwo innych ficzerów za 200zł.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dokupywać chłodzenie do i5, boxowe jest w miarę ciche.

 

Bardziej aniżeli na ciszy tego chłodzenia zależy mi, aby rzeczywiście CHŁODZIŁO. Znalazłem kiedyś takie stwierdzenie, że im niższa pokojowa temperatura w której pracuje procek tym jego mniejsze fizyczne zużycie.

 

 

Zasilacz zmień na XFX CORE 450W albo SilentiumPC Deus 500W

 

 

czytałem wypowiedzi na temat tego xfxa, niepewnie się ludzie do niego odnosili z racji młodego wieku tej firmy. Co do SPC Deusa, ma certyfikaty, dużo zabezpieczeń, ale o tym z kolei czytałem że zleca wykonanie podzespołów tego zasilacza innym firmom, co w sumie ktoś porownał do rosyjskiej ruletki. boje się zeby nie sfajczył mnie się ten komp tylko z powodu słabego zasilacza.

 

Zamiast wydawać 180zł na obudowę i dodatkowy wentylator rozważ kupno obudowy SilentiumPC Brutus, która ma już w zestawie 2 takie wentyle i kosztuje 130zł, albo SilentiumPC Gladius M40, która ma 3 wentyle i mnóstwo innych ficzerów za 200zł.

 

Ale czy obiektywnie rzecz biorąc, ten brutus nie jest niżej w klasyfikacji od Cooler Mastera 430 Elite + wentylator? Znacxzy się porównując ich przewiewność, bezawaryjność itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji to Elite bym stawiał na równo z Brutusem, wykonanie podobne a w Brutusie łapiemy w lepszej cenie gotowe doposażenie (2x znośnie cichy fan);

 

BOX intela chłodzi, i5 jest na tyle chłodna że bez podkręcania można wręcz wrzucić jakiś większy radiator (wymiary/sprawność radiatora np Zalmana Performy) i puścić to pasywnie bez wiatraka;

 

A XFX - działa :) kupiony ponad rok temu, problemów nie robi;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej aniżeli na ciszy tego chłodzenia zależy mi, aby rzeczywiście CHŁODZIŁO. Znalazłem kiedyś takie stwierdzenie, że im niższa pokojowa temperatura w której pracuje procek tym jego mniejsze fizyczne zużycie.

 

Tak rzeczywiście, to to nie chłodzi a grzeje. Dokładnie to rozprasza ciepło wydzielane w procesorze. Temp. w pokoju ci to raczej nie obniży. W końcu, jaka to różnica w zużyciu fizycznym cpu, jeśli w pełni sprawne cpu wysyłamy na emeryturę (dlatego, że żre za dużo prądu, jest za mało wydajne, nie obsługuje odpowiednich technologii)?

 

Co do SPC Deusa, ma certyfikaty, dużo zabezpieczeń, ale o tym z kolei czytałem że zleca wykonanie podzespołów tego zasilacza innym firmom

 

No oto jest argument. Zgadnij jak wybrany przez ciebie OCZ robi zasilacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście, to to nie chłodzi a grzeje. Dokładnie to rozprasza ciepło wydzielane w procesorze. Temp. w pokoju ci to raczej nie obniży. W końcu, jaka to różnica w zużyciu fizycznym cpu, jeśli w pełni sprawne cpu wysyłamy na emeryturę (dlatego, że żre za dużo prądu, jest za mało wydajne, nie obsługuje odpowiednich technologii)?

 

No oto jest argument. Zgadnij jak wybrany przez ciebie OCZ robi zasilacze?

 

 

Albo nie udało mi się napisać myśli w sposób zrozumiały, albo nie zostałem zrozumianyDołączona grafika , ale wychodzi i tak na jedno: wyszedłem na debilaDołączona grafika .Wiem jakie jest zadanie wentylatora na procku, i czym to zadanie różni się od domowego grzejnika bądź farelki heheDołączona grafika

 

"Bardziej aniżeli na ciszy tego chłodzenia zależy mi, aby rzeczywiście CHŁODZIŁO. Znalazłem kiedyś takie stwierdzenie, że im niższa pokojowa temperatura w której pracuje procek tym jego mniejsze fizyczne zużycie. "

 

A więc po polsku: wolę żeby ten wiatrak dobrze schładzał niż cicho chodził(jeśli do wyboru mam jedną opcję); drugie zdanie: im niższa temperatura procka tym jego dłuższe życie.

 

Co do wysyłania go na emeryturę, zgadzam się, ale ja nie jestem normalnym użytkownikiem. Nie bede zmieniał proca czy grafy bo mi gra nie rusza. Filmy w dalszym ciągu bede mógł oglądać, w starsze gry pograć też zawsze bede mógł, FL 10 mi ruszy, wtyczki też będą obsługiwane.Prądu już bardzo mało żre (narpierw chciałem Phenoma...Dołączona grafika ) Więc jak to Bolec mówił "zero problemu"Dołączona grafika

 

Z tym OCZetem mnie zaskoczyłeś. To może mój pierwotny typ w takim razie bedzie dobry?

Corsair CX 430W 80+, jeśli rzeczywiście 430W starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmami to się okaże jaką wydajność będzie mieć h265@4k, ale z resztą jestem w stanie się zgodzić. Oczywiście o ile nowsza wersja czegoś się nie obrazi bo za mała wydajność czy też brak jakichś instrukcji(jak ie9 czy sp1 do win7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie boxowe przy procesorze i5 jest w pełni wystarczające. Rozumiesz?

 

To może mój pierwotny typ w takim razie bedzie dobry?

Corsair CX 430W 80+, jeśli rzeczywiście 430W starczy

Przy twoich założeniach jest to zły typ. Corsair też nie robi sam zasilaczy a zleca to innym firmom.

 

Są to oczywiście dobre zasilacze. OCZ StealthXstreme 500W 80+ to niestety przestarzały już na na obecne czasy zasilacz. Koledzy polecają ci dobre zasilacze, niestety masz swoje fobie i fanaberie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecają ci dobre zasilacze, niestety masz swoje fobie i fanaberie.

 

No i to rozumiem. Traktuję tenże bulwers jako zapewnienie o słuszności swego jak i reszty forumowiczów zdania.

 

Podam już na sam koniec na co się zdecydowałem i jak nikt nic nie doda, temat można zamykać.

 

Procesor: Intel i5 3470 3,2 GHz 713,90 zł - komputronik.pl

Karta graficzna : Radeon 7770 XFX 1GB DD Heatpipe + FarCry 3

(ten produkt wybrałem ze względu na niską cene i możliwość sprzedania otrzymanej w gratisie gry) 509zl - komputronik.pl

Płyta główna: MSI B75A – G43 260zl - morele.net

Karta muzyczna: Audiotrak MAYA U5 USB (48kHz) 230zl - komputronik.pl

Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 200zł - morele.net

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD 135zł - morele.net

Pamięć RAM: Pamięć Patriot DDR3 (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail 138zł - morele.net

 

Dzięki panom za pomoc.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...