Skocz do zawartości
acmilaneo

Tablet dla osoby starszej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moi rodzice jako osoby starsze niespecjalnie przyswoiły sobie obsługę komputera. Mają swój komputer z linuksem, dużymi ikonami do skype, chrome i jakiejś gry, ale jednak ciągle np. otwarcie linka ze skype sprawia problemy.

Dlatego zastanawiam się czy może tablet nie byłby dla nich dobrym rozwiązaniem, może jakby mogły wyklikać wszystko paluchem to byłoby to nich bardziej intuicyjne. Sam nie mam tabletu ani innego urządzenia dotykowego, więc nie mogę tego przetestować w praktyce. Stąd moje pytanie do Was co o tym myślicie? Tablet jako urządzenie do internetu/skype i może jakiejś gry czy książki może się okazać wyraźnie łatwiejszy w obsłudze niż komputer skoro z tym drugim mają problemy?

Jeśli tak, to jakie urządzenie polecacie? Domyślam się musi być duże, więc na pewno 10'', ale odnośnie systemu czy reszty to już się nie znam. Może są jakieś nakładki na adroida dla osób starszych?

Z góry dzięki za pomoc.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u rodziców ze wzrokiem? (pytanie jak najbardziej serio). Na tablecie wszystko będzie duuużo mniejsze. Teoretycznie obsługa dotykiem jest łatwiejsza, ale nawet ja na Galaxy Tab 10.1 mam czasem problem z trafieniem w interesujący mnie link (ok, mam dość spore dłonie), to co dopiero osoby starsze.

 

Nie napisałeś dokładnie na czym polegają problemy rodziców z obsługą ale generalnie jeśli tylko nie mają oporów przed korzystaniem z kompa (jak np. moi rodzice :-)), odpowiednio skonfigurowany komputer (tak jak piszesz: duże ikony, potrzebne rzeczy na wierzchu) będzie zawsze wygodniejszy niż tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszej dałem Desire'a i jakoś ogarnia podstawowe funkcje. Starszy śmiga w AutoCADzie i kursach z nich związanych. Dać obojgu prymitywny A73 - oboje się gubią.

Póki nie ma inicjatywy ze strony osób starszych nic nie wyciśniesz. Najlepiej idź z nimi do salonu/galerii gdzie jest stoisko z tabletami i niech się pobawią chwilę za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...