Skocz do zawartości
Serekzolty

Spowolnienie kompa podczas otwierania plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem:

Komp podczas otwierania plików (zwłaszcza MP3) potrafi zamulić na tyle, że albo poczekam 10 minut albo reset bo moge ruszać tylko myszką.Kursor podczas tego "zabiegu" normalnie lata jednak nic nie reaguje na kliknięcie.

Myślałem, że to dysk więc zmieniłem kabelek bo w smarcie były jakieś błędy ale niestety nic to nie pomogło.

System jest świeży po formacie i takie kwiatki się dzieją.To samo jest przy filmach z tym, że tutaj sytuacja jest o tyle lepsza że spowolnienie trwa tylko pare sekund.

 

Sprzęt to:

Opteron 170

Płyta na soc.939 Asrock 939-Dual Sata 2

512 ram

Dysk Samsung 640GB

Radeon HD 2600XT

Creative SoundBlaster Live! CT4830

 

Zastanawiałem się, czy to nie problem ze sterami od karty dźwiękowej ponieważ gdy w AIMPie chce wejść w opcje (nawet bez odtwarzania żadnego pliku) następuje totalny zamuł i niestety ale musze resetować.Jest to możliwe ? Mam sterowniki KX-a ale wcześniej było na nich wszystko dobrze.Dodam, że np przeglądarka o ile nie odpalę flasha chodzi dobrze,to samo jakieś różne proste gierki.Kopiowanie plików także.

W załączniku screen ze smarta

post-169122-0-35918400-1354224520_thumb.jpg

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie tego "zamulenia" dioda od dysku twardego świeci cały czas? Miga?

Sprawdź w Menedżerze Urządzeń w jakim trybie pracuje dysk tak jak radzi Klaus.

Przepnij dysk do innego gniazda SATA.

Spróbuj na innych sterownikach do karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...