Skocz do zawartości
Włodi

Nietypowy problem z wysypującym się YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Kupmel prosił mnie, żeby sprzedać mu komputer. Troszcząc się o swoją renomę na Allegro przetestowałem z grubsza maszynę czy nie ma jakichś ukrytych wad. Okazało się, że na ogół wszystko jest w porządku oprócz jednej niepokojącej rzeczy. Jest problem z odtwarzaniem filmików na YouTube tj. po kilku sekundach odtwarzania (nie ważne w jakiej jakości) ekran zaczyna wariować; robi się zielony, rozwarstwia się, później zaczyna to juz dotyczyc reszty ekranu (nie tylko filmiku), komputer się przywiesza na chwilę, monitor się wyłacza, po czym włącza się spowrotem i wywala błąd sterownika ekranu (sterownik ekranu napotkał problem ale odzyskał sprawność).W momencie gdy monitor gaśnie z wnętrza obudowy ( ciężko mi zlokalizować dokładne miejsce ) wydobywa się cyknięcie (jakby coś zwierało) i wentylatory na ułamek sekundy zwalniają, jakby odcinało od zasilania na moment. Po wszystkim (trwa to z 7s.) można dalej korzystać z systemu do czasu kolejnego wyświetlenia filmu. Co ciekawe wszystkie inne rzeczy jak wymagające gry, 3dmarki, testy obciążeniowe typu furmark, filmy w sd i w hd działają BEZ najmniejszych problemów, stabilnie. Czasem zdarzy się mu zresetować po załadowaniu systemu (rzadko).

 

Problem występuje tuż po postawieniu nowego windowsa 7 x64 co w normalnytch warunkach nie powinno mieć miejsca. Nie bawiłem się szczerze mówiąc w żąglowanie sterownikami (brak czasu), ale mysle ze nie wiele by to dało. Te same sterowniki działają sprawnie na innych moich komputerach z geforce-ami. A podejrzenia padły na zasilacz, który dodatkowo jest jakiejś genialnej firmy "Take Me" :D co od razu zachęca do "wzięcia go" i wyrzucenia do śmietnika. Nie mam jak go sprawdzić w domowych warunkach (chwilowy brak miernika i innego pasujacego zasilacza).

 

Pytanie tylko dlaczego dzieje się to tylko i wyłącznie na you tube?

 

Nie za bardzo wiem też jak opisać ten problem w opisie aukcji i czy sprzedawac komputer jako uszkodzony, czy moze 'na części' ( co akurat jest dla mnie mega kłopotliwe )

 

Gdyby potrzebna była specyfikacja - pisać. Nie chce mi sie go teraz podłączać, ale z tego co w tej chwili pamietam:

-płyta jakis gigabyte na nForce

-Athlon X2 jakos 2,2Ghz

-gigabyte geforce 8500GT

 

Komp gdzieś z roku 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdzaj tego "take me away..." Wstaw po prostu swoj zasilacz, jak bedzie wszystko gralo to take'nij wyrob zasilaczopodobny do smietnika. Dodatkowo mozesz sprawdzic tego 8500gt u siebie w kompie.

Komputer sprzedaj na czesci, bedzie wiekszy zysk...

Jeszcze dla swietego spokoju i renomy na allegro zapuscilbym memtesta. Pamietaj ze bierzesz to na siebie, kolega bedzie mial czyste konto, a ty mozesz trafic na "ciezkiego" klienta

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się jakiś czas temu bo akurat nie miałem na stanie żadnego pasującego zasilacza pod tę jego płytę i musiałem zdegrdować cały panujący porządek z kablami w moim wychuchanym piecyku wytargawszy zeń swojego Tagana. Dziwnym trafem zasilacz nie ruszył na jego płycie (co dziwne acz spotykane) i ja cały w skowronkach zabrałem się za ponowne jeb*** układanie wiecznie splątanych kabelków.

 

Na części to rozumiem, że każdą część oddzielnie mam wysyłać ludziom? (pytam bo nigdy w ten sposób nie sprzedawałem). Bo jeśli tak to ja pierdziele taką robotę, nie będę się z tym bawił. A sprzedać jako uszkodzony i opisać ów niezbyt typowy problem? Czuje, że będe miał z tym więcej problemów niż to warte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dzieje sie to tylko na youtube to ja bym raczej postawil na flasha i sprzetowa akceleracje.

Tak na goraco:

1. Zaktualizuj flasha (najwygodniej przez ninite.com :)

2. Wylacz sprzetowa akceleracje filmow (prawy przycisk na filmie - settings - odznacz "enable hardware acceleration"

Jak dalej to samo:

3. Zainstaluj starsze wersje sterownikow do grafiki.

Zielony ekran to czesty sygnal problemow z flashem. Nie zaszkodzi tez odpalic jakiegos testu na pamieci i sprawdzic czy nie ma bledow.

Aaa i jeszcze jedno - jak komp ma mniej niz 4gb ram zainstaluj w7 32 bit zamiast 64. Komp nie jest najmlodszy, i nie raz widzialem problemy ze sterownikami i tajemnicze zwisy przy starszych kompach przy 64 bitowym osie. Jak pada czasem sam z siebie przeanalizuj dump file`a - moze znajdziesz tam przyczyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...