Skocz do zawartości
jacek-g

Zestaw za 2100 zł - ogólny użytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad proponowanym przez was zestawem opartym na Intel za 2100 zł:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_listopad_2012_poradnik_zakupowy?page=0,8

 

Tyle, że nie będę raczej używał komputera do gier, bardziej do filmów hd na przykład. Tam jest dość droga karta graficzna która chyba jest za dobra do moich potrzeb. Możecie zaproponować jakąś kartę do tego zestawu dla mnie?

 

Zależy mi żeby komputer sprawnie i szybko chodził w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby komputer sprawnie i szybko chodził w codziennym użytkowaniu.

 

Kup dysk ssd w takim razie na system i programy, do 300zł masz vertexa 4 64gb, cruciala m4 64gb, a grafika zintegrowana jeśli nie będziesz grał spokojnie wystarczy. Ewentualnie jeśli chcesz w coś zagrać, ale nie zależy Ci na maksymalnych/średnich detalach możesz kupić radeona hd4850 -260zł lub lepszą hd7750 - 370zł. Jeśli nie będziesz brał grafiki/modernizował w przyszłości komputera to zasilacz warto wymienić i brać przynajmniej o 50 zł tańszy np fortron hexa 400w -150zł albo fortrona hln nowego z allegro za 70zł ;) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzi michalelo, jeśli nie zamierzasz dokupywać dedykowanej karty graficznej, zmień zasilacz na tańszy i mniej mocarny, ten SilentiumPC będzie się przy takim sprzęcie tylko marnował, a zasilacz osiąga najlepszą sprawność przy obciążeniu wynoszącym ~50%. Od siebie polecę jeszcze Be Quiet Pure Power L7 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...