Skocz do zawartości
Clear

Obudowa + chłodnica do LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję złożyć LC do na CPU (I5 2500K) i GPU (GTX580). Z części LC posiadam blok na CPU EK Supreme HF, blok na GTXa od EK oraz Rezerwuar EK 250. Mam problem z wybraniem odpowiednio wydajnej chłodnicy/chłodnic oraz obudowy która ją (je) pomieści. Myślałem, żeby dać chłodnicę zewnętrzną, jednakże bardziej skłaniam się do opcji pomieszczenia całego LC w środku obudowy. W oko wpadła mi obudowa Enermax Fulmo GT. Po wyjęciu koszyków na dyski oraz zatok 5.25 na top weszłaby chłodnica 3x180, a do tego razem z obudową dostajemy 3 dobre wentylatory 180x180, więc odpadłby koszt ich zakupu. A może polecicie coś innego? Mój budżet na obudowe to do ok. 1000zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie chłodnice i dopiero pod nie dobierz budę.

1k na obudowę to naprawdę dużo i nie wiem czy aż tyle ma sens.

2 chłodnice 2x140 wejda nawet do stosunkowo małych obudów w stylu cm 692 dominator II advanced czy corsair r500.

 

Znajomy kupił z rosądku hafa xm (oczytwiście kwestia gustu ale mis polonia toto nie jest) i weszły mu chłodnica 3x120mm na top + gruba 2x120mm na front bez problemu

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do takiej budy reza już nie wcisnę

 

Zawsze możesz sprzedać tego reza którego masz i kupić jakiś do zatok 5,25 albo np. komplet EK DCP 4.0 z rezem. Wydaje mi się że to rozsądniejsze wyjście niż buda za 8,5 stówki, bo za to kupisz Dominatora, pompkę z rezem i jedną chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FD XL+Phobya Nova 1080 + 4x180 to konfig pod SLI czy TRI SLI.

Overkill przy Twoim zestawie.

 

Może Fortress FT02+rad Magicool 3x180mm przy Twoim budżecie?

Wentylatory 3x180mm masz w serii z obudową,chłodnica nie droga...zestaw wystarczy nawet jak drugą grafę dołożysz

a z jedną to temp będą super przy skręconych na min wentylatorach.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?258624-Fortress-FT02-amp-Raven-RV02-Liquid-Cooled-Club/page4

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Clear, ja mialem i7-950 @ 4.2 + GTx 580 @ 900 na Swiftech Slim 3x120 - do gier dawało radę aczkolwiek czasem zaczynało wiać na 1200 RPM.

Oczywiście odpalenie furmarka + SuperPi konczyło się gotowaniem po 15 minutach ;)

Jak dorzuciłem do tego 2x120 slim to juz było wszystko pod kontrolą na niskich obrotach.

 

Osobiście sugeruję mniejsze reserwuary, np Phobya Balancer jest cieńszy - łatwiej go wpakować między sekcję na dyski a płytę główną.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortress FT02 brałem pod uwagę, ale nie zmieściłbym tam mojego reza, a nie chcę go wymieniać na inny. Myślę jeszcze nad Obsidianem 800D i raczej to jego wezmę. Na top wejdzie chłodnica 3x140 po docięciu topu i wstaweniu grilla. Dodatkowo dużym plusem jest dla mnie hot swap kompatybilny z dyskami 2.5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800D miałem 2 lata i jest to buda godna polecenia,brakowalo mi jednak zdejmowalnego topu

który umożliwiał by montaż chłodnic 3x120mm,4x120 i 3x140mm.

Pociąłem top pod grill Bitspower 4x120mm.

Mogli to zrobić w 800D,może zrobią w Godzilli 900D...czas najwyższy.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=127134&d=1338126590

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=127136&d=1338126868

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się

Za kilka dni mnie równiez czeka zmiana obudowy która ma "natywnie" pomiescić 360. Ktoś mógłby powiedzić coś o Bitfenix Shinobi XL lub Xigmatek Elysium?

Ogladąłem (w necie), wiele czytałem ale każda informacja od osoby która posiada/posiadała taką budę w porównaniu do innych (równiez posiadanych) jest cenna.

Obecnie mam Carbide 500R i nie chciałbym zmienić na coś "gorszego" (jakość wykonania, funkcjonalność etc...)

Wybrałem te dwie gdyż nie moge się przekonać do stylistyki HAF'a czy plastiku w NZXT 810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...