Skocz do zawartości
Arri

Mocny komputer "do gier', 3-5k

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić mocny komputer "do gier".

Tj. nie do gier, ale chcę, żeby gry na nim poszły, a jeśli pójdą, to nie widzę problemu z resztą.

 

Nie zamierzam sam składać (nie jestem w stanie wybrać już takich komponentów jak płyta główna, chłodzenie, zasilacz, obudowa itp).

 

To co na razie znalazłem/zostało mi podpowiedziane to:

  • Karta graficzna: Radeon HD7970 lub GeForce GTX 680. Osobiście stawiałbym na GF, ale jeśli różnica w cenie jest spora, a w wydajności nie, to pewnie wolę Radeona

  • Procesor: Intel i5-3570[k?]

  • Ram: pewnie 8GB, ale dalej nic nie wiem

  • Dysk twardy: fajnie gdyby było 100GB+ SSD i reszta 750GB+

Może też ma znaczenie to, że będę go używał przez pewien czas (może dłuższy) z rozdzielczością 1080p.

 

Nie zamierzam składać, więc fajnie by było, gdyby komputer dało się kupić Dołączona grafika

 

Ew. jeśli jest jakiś prosty sposób na douczenie się, jak wybrać wszystkie komponenty i jak to wszystko razem złożyć, to mogę się przekonać do składania.

Edytowane przez Arri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz w ogóle robił OC ?

 

Jak nie to proponuję I5 3470 + MSI B75A-G43 za 729 zł + 259 zł

 

Do OC proponuję I5 2500K + Asrock P67 Pro3 za 859 zł + 315 zł , ew. I5 3570K za 899 zł + MSI Z77A-G43 za 334 zł

 

Do tego zalecam lepsze chłodzenie - np. Zalman CNPS10X Performa za 139 zł

 

Ram - Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 za ~120 zł .

 

Karta - Gigabyte Radeon HD 7970 GHz Edition za 1 612 zł .

 

SSD - Samsung 830 128GB za 415 zł .

 

HDD - WD Blue 1TB - 278 zł

 

Obudowa : Zalman Z9 U3 - 258 zł

 

OCZ ZT 550W - 310 zł .

 

Razem :

 

Opcja z I5 3470 - 3 981 zł

 

Opcja z I5 2500K - 4 306 zł

 

Opcja z I5 3570K - 4 366 zł

 

Ceny z morele.net .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX

MSI B75A-G43

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz (CL9)

Gigabyte Radeon HD 7970 (GV-R797OC-3GD)

Intel 330 SSD MLC 120GB

Barracuda 1TB (ST1000DM003)

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

SilentiumPC Deus 600W

~3620zł, ew ~3560zł z 4GB ram;

 

Czyli i5 w połączeniu z HD7970 oparte na przyzwoitej płycie głównej, z SSD 120GB i 1TB talerzowcem w zestawie.

Do tego obudowa mieszcząca wszystko + znośny zasilacz mocowo pod zestaw;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zaoszczędzić kasę na karcie graficznej. HD 7870 jest tylko 20% mniej wydajne, a prawie o połowe tańsze. Za półtora roku to ten HD 7970 to już będzie ledwo średnia półka Dołączona grafika Za to warto dorzucić 80zł do płyty głównej i podkręcić sobie procesor o 20% Dołączona grafika Mowa o Z77A-G43

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Większość dużych sklepów internetowych ma w ofercie proponowane podzespoły. Można zamówić zestaw zmontowany.

 

Nie wiedziałem. Co z resztą podzespołów (powiedzmy obudową)? I szukałem takiej opcji, ale nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do złożenia zestawu, to warto wspomnieć, że kupując w morele.net, taką usługę wraz z wysyłką możesz mieć za darmo (za 1 zł ściślej mówiąc):

 

Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
  • Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa jest kiepska, usb 3.0 musisz poprowadzić kablem przez całą obudowę do tylnych portów. SSD też zmień na vertex 4 jak już, albo samsung 830

 

Grafikę zmień przynajmniej na to: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-minidp-box-gv-r797oc-3gd-449959/

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

 

Vertexa III nawet nie bierz ( ani żadnego innego SSD opartego o kontroler Sandforce ) .

 

Vertex4 dużo lepszy , poza tym podany Samsung 830 albo model 840 lub równie dobry Crucial M4 .

 

Jak nie robisz OC to nie bierz płyty na Z77 , zamiast 3570 bierz tańszego i prawie równie wydajnego I5 3470 + wyżej podana MSI B75A-G43 .

 

Jak wszystkie wymagane elementy będą w koszyku i dodasz usługę montażu ( wpisz podany wcześniej kod to montaż masz za 1zł ) to dostaniesz gotowego i sprawdzonego pod względem kompatybilności kompa , wystarczy tylko system zainstalować .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robisz OC...

 

W najbliższym czasie nie będę robił, ale nie wiem, co będzie później. Lubię poznawać nowe rzeczy, więc wolę sobie zostawić furtkę. Zakładam więc, że za kilka miesięcy, może rok, wezmę się za OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory nie podkręcałeś cpu, tego nowego też nie będziesz podkręcać. Nie warto więc ładować kasę w tę "furtkę".

Jeśli masz zamiar podkręcać, "gdy zabraknie wydajności" zapewniam cię, OC nie sprawi, że w ten sprzęt wstąpi nowe życie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanoidal

 

Jako mocny komputer do fier polecasz karte 7870 ??? tobie chyba kasza i salceson na glowe uderzyla

http://www.anandtech.com/bench/Product/618?vs=548 tu sobie mozna +/- porownac

Mocny komputer do gier to minimum Radek 7950 czy GTX660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...