Skocz do zawartości
TomeceK

[2300-2500] 3D, Blender, Unity, PS, etc.

Rekomendowane odpowiedzi

...I przyszedł czas na mnie Dołączona grafika

 

Witam,

 

Od dłuższego czasu przeglądam, czytam, porównuję, zestawiam, analizuje co by tu poskładać.

 

Wiec poszukuje samej budy w przedziale 2300-2500zł, monitor już mam, klawirka i mysz też się znajdzie. Sprzęt głównie będzie służył do pracy w programach takich jak blender, 3ds, sketchup. PS i tym podobne.

Czasami lubię też zagrać np. NFS, Assassins crieed, GTA, COD - ale to jest temat poboczny, jak będzie się dało to super jak nie to nie ma tragedii.

 

Konfiguracje jakie obrałem jako wstępne kształtują się następująco :

 

W1

AMD FX-8320

Gigabyte 990XA-UD3

Gigabyte HD 7850 OC 1GB GDDR5

Crucial Ballistix 2x 4GB 1600 MHz

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Be quiet! Pure Power L8 CM 530W

-2348zł

 

tu przemawia do mnie FX-8320 który podobno w aplikacjach a przed wszystkim w renderingu jest bardzo wydajną opcją.

 

W2

Intel Core i5-3470

MSI B75A-G43

Gigabyte GTX 660 2GB GDDR5

Crucial Ballistix 2x 4GB 1600 MHz

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Be quiet! Pure Power L8 CM 530W

-2431zł

 

tu przemawia do mnie rozwiązanie intela + GTX ze wsparciem CUDA

 

+ Obudowa SilentiumPC Brutus 410

 

Obie konstrukcje bazują na zestawach bazowych z grudnia do 2900zł i są lekko uszczuplone( brak SSD - do odkupienia po świętach jak sie człowiek z kasą ogarnie oraz brak coolera, puki co bazuje na BOXowym) napęd się też załatwi.

 

I tu pojawią się lawina pytań... Czy zestaw nada się do komfortowej pracy? czy zamiast kart dla graczy nie lepiej sprawdzi się taka opcja jak np. quadro 600 albo podobne karty do pracy?

Czy akceleracja przy karcie gtx 600 będzie lepsza niż 7850 z uwag na cuda i 2GB? czy jednak szyna szersza w ATI będzie lepszym rozwiązaniem ?

Czy akceleracja kart jest na tyle mało udziałowa że warto kupić jakaś tania grafę i dołożyć do proca ?

 

Liczę na wasza opinię i profesjonalizm

 

Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2

Intel Core i5-3470

MSI B75A-G43

Gigabyte GTX 660 2GB GDDR5

Crucial Ballistix 2x 4GB 1600 MHz

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Be quiet! Pure Power L8 CM 530W

 

z tym że brałbym najtańszy ram typu GoodRam bo nie odczujesz różnicy między 1333 a 1600, i zostaje troszku kasy. Zasilacz polecam Fortron bo on wystarczy w zupełności a nie ma co przepłacać. Konfortowo procaowałbyś na GTX ze wsparciem CUDA. A reszta wydaje się OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdziłem ceny kości ram i różnica o ile dobrze pamiętam nie przekracza 5zł z najtańszym ramem (morele.net) wiec niech zostanie jak jest bo 5 zł to mi nie szkoda :)

 

"Zasilacz polecam Fortron bo on wystarczy w zupełności a nie ma co przepłacać"

Jaki konkretnie model masz na myśli ?

 

"Konfortowo procaowałbyś na GTX ze wsparciem CUDA"

Hmmm, ale czy w tej cenie znajdę coś bardziej sensownego niż GTX 660 ?

a może SLI ?

 

Natomiast wiem że podstawą ma być to karta ze wsparciem tech. cuda - radeony odpadają.

 

Zastanawiam się też czy wydajność nie była by lepsza jak by połączyć GTX660 z FX-8320 z uwagi na to że jest to 8-rdzeniowy procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie tylko GTX660, ewentualnie używany GTX570. SLI się nie opłaca.

 

FX'y w Blenderze raz pokonują i7, aby innym razem być na poziomie i3 - bardzo nierówna wydajność. W Photoshopie prym wiodą Intele. Więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest i5 3470.

 

Z tym budżetem mógłbyś w sumie pomyśleć nad Seasoniciem G360 - DC-DC, 80+GOLD. Spokojnie starczy do i5 i GTX660:

 

 

Intel Core i5-3470 Ivy Bridge LGA1155 BOX 719.00 zł

MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) 334.00 zł

Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 126.00 zł

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) 218.00 zł

Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) 828.00 zł

SilentiumPC Deus G1 500W 197.00 zł

 

Razem: 2422.00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiem że podstawą ma być to karta ze wsparciem tech. cuda - radeony odpadają.

Z tego co ja wiem to photoshop CS6 korzysta z open CL/GL, a nie z CUDA, a blender też potrafi wykorzystywać Open CL

 

Weź płytę do podkręcania, np MSI Z77A-G43 i podnieś sobie małym kosztem wydajność procesora o prawie 20%. Mógłbyś wziąć i5-3570K i do tego chłodzenie, ale to już jest większa inwestycja więc raczej nie warto.

 

Moim zdaniem karta graficzna w małym stopniu poprawi ci wydajność w tych programach graficznych i mógłbyś z niej w ogóle zrezygnować. Ewentualnie możesz zdecydować się na znacznie tańszą HD 7770, która umożliwi ci grę nawet w najbardziej wymagające tytuły, ale w rozdziałce 1600x900 albo na medium. W dodatku jest ona chyba wydajniejsza w OpenCL od GTX 660.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to photoshop CS6 korzysta z open CL/GL, a nie z CUDA, a blender też potrafi wykorzystywać Open CL

 

Weź płytę do podkręcania, np MSI Z77A-G43 i podnieś sobie małym kosztem wydajność procesora o prawie 20%. Mógłbyś wziąć i5-3570K i do tego chłodzenie, ale to już jest większa inwestycja więc raczej nie warto.

 

Moim zdaniem karta graficzna w małym stopniu poprawi ci wydajność w tych programach graficznych i mógłbyś z niej w ogóle zrezygnować. Ewentualnie możesz zdecydować się na znacznie tańszą HD 7770, która umożliwi ci grę nawet w najbardziej wymagające tytuły, ale w rozdziałce 1600x900 albo na medium. W dodatku jest ona chyba wydajniejsza w OpenCL od GTX 660.

 

Dołączona grafika

 

 

Tak ale to tylko jeden przyklad, natomiast w przypadku renderingu podobno cuda daje duzo bardziej rade niz openclz reszta na portalach poswieconych tematyce blendera mowi sie ze wsparcie ndla GF jest duzo lepsze niz dla ati, zreszta w renderingach prym wioda gtxy, spotkalem sie nawet z opinia ze gtx nawet daja rade w zestawieniu z seria quadro jezeli chodzi o predkosc renderingu, tylko ze quadro lepszy obraz tworzy.

 

w PSie to wlasciwie zabawa z texturami jedynie, no moze raz na jakis czas jakies zdjecie.

 

co do konf. chcial bym aby to mimo wszystko byl GF, natomiast co do reszty konf jestem otwarty na nowe propozycje. tu kolega wspomnial o 3570k jak on sie ma do 3470? no i co wnosi zmiana plyty na z77a? lepsze chlodzenie rozumiem tak?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chipset Z77 pozwala na podkręcanie procesora. i5-3470 podkręcisz do 3,8Ghz, i5-3570K podkręcisz do 4,5Ghz, ale konieczny będzie zakup dodatkowego chłodzenia. Wątpie, żeby GTX 660 szybciej renderował niż i5 podkręcony do 3,8-4,5Ghz, ale mogę się mylić.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra , już coś wiem Dołączona grafika

 

Wiec obecnie wygląda to tak :

 

i5-3570k

lub

i5-2500k

 

gtx660

 

crucial-ballistix-8gb

 

seagate-barracuda

 

brutus-410

 

msi-z77a-g43-intel-z77

 

to daje : 2457zł/2517zł bez zasilacza

 

Zasilacz ?

 

Wiec, nie wiem jedynie który z procesorów bardziej się opłaca w zakupie, wiele razy w różnych wypowiedziach pojawiał się 2500k stąd ta rozterka ?

 

No i potrzebował bym zasilacz jeszcze jakiś w miarę mądry - mając na uwagę to że już jestem poza budżetem, ale nie chce żeby to też zgorało za moment Dołączona grafika

 

Pewnie OC się pojawi w przyszłości, wiec chciałbym zapas mocy na to, jak i brać pod uwagę pojawienie się dodatkowych wentylatorów do obudowy czy jakiejś karty dźwiękowej oraz SSD.

 

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mimo przebojów z "trele morele.net"... komputer dotarł pod koniec zeszłego tygodnia.

Dziękuje wszystkim za pomoc i jak ktoś ma jakieś pytania co do sprawowania się ww. konfiguracji to pisać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak ktoś ma jakieś pytania co do sprawowania się ww. konfiguracji to pisać Dołączona grafika

...

 

Cześć.

Mógłbyś zrobić szybki test na benchmarku: http://blenderartist...ender-benchmark

i podać jak się sprawuje CPU i GPU ? Zastanawiam się właśnie nad podobnym zestawem.

PS podaj prosze teę dokladnie jaki Blender byl użyty , jaki procesor i jaka karta.

Dzięki

Matt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...