Skocz do zawartości
Radzyn69

Upgrade pięcioletniego komputera, prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, swego czasu tutaj na forum 5-6 lat temu dużo przebywałem, mając nick Radzyn. Dzięki forum również zakupiłem komputer, który jest po dzień dzisiejszy. I zestaw wyszedł o to taki:

 

1. Proces Intel Core 2 Duo E6300

2. Karta graficzna Asus ATI Radeon x1950 PRO (kupiony w wówczas w dniu premiery)

3. Płyta główna Gigabyte GA-945PL-S3

4. DIMM1: Kingston KTC1G-UDIMM 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

5. Zasilacz jakiś 450W

6. Monitor Monitor LG L1952TQ (Digital) [19" LCD] (1609118491) Ale zostawiam na razie ten monitor...

 

Trochę jestem nie na czasie, bo w ostatnim czasie jeśli gram to na Playstation 3 a pracuje na laptopie. Ale moja przyszła małżonka chciałaby poużywac tego kompa do.... gier. Tak, tak uwielbia grać a chciałaby w Wiedźmina 2, Skyrima (nie chce na konsoli) czy inne RPG-i i to najnowsze. I do tego będzie te PC. Tylko co i jak wymienić? Kwota do 1000 złotych...

 

Z góry dziękuje Dołączona grafika

Edytowane przez Radzyn69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd oraz dysk twardy na złącza SATA? Obudowa w miarę przewiewna?

 

Jeśli tak to wstępnie bym widział:

AMD Phenom II X4 Quad Core 965

MSI 760GM-P34

DDR3 4096MB PC1333

Vertex3D Radeon HD7770 X-Edition

1009zł

 

A za gotówkę ze sprzedanych starych części jakiś sensowny zasilacz 400-450W (Fortron HEXA, Enermax, XFX) - kwestia czy obecnych to w miarę sensowne 450W (Chieftec, Fortron, Delta itd);

+ jak zostanie to na cichsze chłodzenie procesora (BOX od Phenoma za cichy nie jest);

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w Phenoma mija się z celem - taniej można kupić równie wydajnego Pentium G860, który jest mniej prądożerny oraz ma cichsze chłodzenie. Wtedy starczy też na jakąś płytę na chipsecie B75, a nie na jakąś starą budżetówkę z gołą sekcją zasilania, która będzie się nieźle grzać przy Phenomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem fanem starszej platformy ale:

http://www.purepc.pl...u_wykres_24.png

 

Wiedźmin 2, gra wskazana przez Autora tematu: 38.5 fps na Phenomie 965 a na Pentium G850 30.6fps

Biorąc pod uwagę że 100MHz niższy model G840 wyciągnął 0.4fps mniej... to G860 wyciągnąłby 31fps;

 

Jak dla mnie te 7.5fps / 25% więcej jest warte inwestycji w Phenoma;

 

Skyrim teoretycznie spatchowany/optymalizacja potrafi równie dobrze działać na 2/4 rdzeniach, kwestia jak tu się sprawidz 2core Pentium'a 3GHz vs 3.4GHZ quad core Phenoma (+ przy lepszym chłodzeniu i płycie gł możliwość OC);

 

Patrząc po wieku obecnej platformy nie będzie to sprzęt często modyfikowany więc szukamy raczej na starcie max wydajności w budżecie;

 

Płyta uboga owszem - ale wciąż jest szansa zgarnąć trochę grosza za stare części, zawsze można też poszukać jakieś płyty używanej, ew nowe egzemplarze na sensowniejszym zasilaniu (chłodzonym) to +50zł;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie 2 Phenom faktycznie radzi sobie lepiej, pytanie, czy to będzie jedyna gra, w którą będzie grać Radzyn czy tam jego przyszła małżonka (a pewnie nie). W tym przypadku te 7,5 kl/s rzeczywiście poprawi płynność gry, będzie to natomiast mniej zauważalne, gdy obniżymy detale i rozdzielczość (LG 19", który będzie współpracował z resztą sprzętu, to pewnie 1600:900 lub jeszcze mniej). Zaletą Phenoma może i jest możliwość podkręcenia, ale jak sam wspomniałeś, jest to możliwe dopiero przy dodatkowym chłodzeniu (które tak czy inaczej będzie potrzebne - box tego procesora jest dość głośny) i sensownej płycie głównej z chłodzoną sekcją zasilania. Autor tematu ma więc do wyboru dwie opcje, osobiście bym jednak szedł w Penium G860 i LGA 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że na g860+gigabyte hd7770 w wiedźmina 2 w 1920x1080 i detalach na high mozna spokojnie grać, odczuwa się spadki klatek dopiero kiedy jest masa efektów takich jak duży pożar itp. ale zdaża się to na tyle rzadko że nie przeszkadza to w przechodzeniu gry, natomiast raczej nie da się przejść gry na ultra bo przy tej konfiguracji za bardzo klatkuj, notomiast właśnie przechodzę skyrim-a, ustawienia na ultra i spokojnie gram

To tyle ode mnie

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...