Skocz do zawartości
dandi20

Wymiana podzespołów w kompie (~2000zł) + monitor (~1000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was użytkownicy PurePC Dołączona grafika

 

Mam 2000zł do zmodernizowania starego sprzętu sprzed 4 lat, chodzi o płytę, procka + chłodzenie + Ram... może coś jeszcze jak się urwie coś z części...

 

Przede wszystkim czy opłaci się jeszcze teraz kupować sprzęt przed świętami i końcem roku?

 

Co byście zaproponowali?

 

To co zostawię ze starego sprzętu to:

 

- obudowa

- zasilacz Modecom Volcano 650W

- nagrywarka DVD

- dysk WD 640GB SATA

- grafika Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB

 

za propozycje dziękuję z góry.

 

O czym ja myślałem:

 

- i5 3570k

- Zalman CNPS10X Performa

- Asus P8Z77-V - mobo coś z tej serii

- Ramu 8 GB w 2 kościach bo raczej nigdy nie włożę w płytę 32GB a do 16GB można dokupić kostki później...

 

Rzeczy które mogły by być ale nie muszą bo mogę je kupić później:

 

- Dysk - skoro płyta ma SATA 3 to przydałby się i system i oddzielnie zwykłego SATA3 pod pliki? czy kupić może tylko zwykły SATA 3? wtedy zapewne mój stary WD tak czy siak będzie służył jako dysk przenośny.

 

- obudowa silentium gladius m40

 

Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady Dołączona grafika

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-3570K -900zl

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 -130zl (ewentualnie zwykłe, najtańsze GoodRam 1333Mhz CL9)

Crucial M4 64GB -285zl (albo 128GB, ewentualnie Samsung 830)

MSI Z77A-G45 -400zl

Thermalright HR-02 - Macho 120 (koniecznie 120, ze zwykłym nie zamkniesz obudowy)

 

SSD 64GB na system i ważne programy, stary WD na inne rzeczy.

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

chciałbym zmodyfikować swojego kompa więc przyszedłem z poradą do Was, doświadczonych użytkowników Dołączona grafika

 

Ok, do rzeczy.

 

Padła mi płyta MSI P-45 Neo3fr, robi dziwne resety i w zasdzie nie startuje nawet do bios'a tak więc przyszedł czas zmian...

 

Mój limit cenowy to około 2000zł na modyfikację, jak będzie drobny haczyk to ok Dołączona grafika

 

Akurat gwiazdka za pasem więc zapewne nie opłaci się teraz kupować sprzętu, co sądzicie?

 

Jeśli tak, to może lepiej kupić jakąś płytę pod mój stary sprzęt, przemęczyć się do przełomu styczeń/luty i wtedy kupić sprzęt a cały stary sprzedać, co sądzicie?

 

Potrzebuję kompa głównie do gier, czasem programy graficzne, konwersja wideo.

 

Jeśli bardziej opłaci się zreanimować stary sprzęt i poczekać te 2-3 miechy to zaproponujcie mi jakąś płytę pasującą pod stare podzespoły, oto specyfikacja:

 

(Mobo: MSI P45 Neo3fr - uszkodzona)

 

Proc: Intel Q8300 2,5GHz na rdzeń

RAM: Patriot Viper Series 2x2GB 1066MHz

Grafa: Gigabyte Radeon HD7770 OC rev.2 - nabyłem ją jakieś 3miechy temu

PSU: Modecom Volcano 650W

HDD: WD 640GB SATA2

DVD: Nagrywarka Pioniera jakaś ;)

 

Coś jeszcze potrzeba wiedzieć?

 

Ok, a jeśli chodzi o nowy sprzęt to myślałem o wymianie na:

 

Obudowa: Gladius M40

 

Proc: i5 3570K / i7 3770K (chciałbym zrobić jakieś OC niebawem jak będzie można)

 

Cooler: Co powiecie na tego SilentiumPC Fortis 1225? / Czy jednak Thermaltake HR-02 (Macho)? Wolałbym HR-02 - Macho Rev. 2 ale nie wejdzie mi do tej budy chyba że wytnę otwór w obudowie ;)

 

Mobo: Asus P8Z77-V PRO / Ew. coś tańszego ale chciałbym ASUS'a bo chyba jedne z porządniejszych płyt robią a do MSI mam już uraz ;/ na pewno będę używał jednej grafy bo nie stać mnie na 2 i więcej ;| co godnego możecie polecić?

 

RAM: na pewno na chwilę obecną 8GB... w przyszłości może 16GB więc raczej opłaci się kupić na razie 2x4gb ale takich aby płyta mogła je obsługiwać w 4 DIMM'ach, co polecicie?

 

Reszta zostaje czyli stary dysk, zasilacz, nagrywarka i grafa.

 

i to chyba wszystko do zmiany... później jakiegoś ssd 128gb i jeszcze później zmiana grafiki na coś lepsiejszego ;)

 

Z góy dzięki za dobre rady :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

padła mi płyta główna i co bardziej opłaci się teraz zrobić?

 

Mam około 2000zł żeby zmodernizować sprzęt i...

 

czy kupić jakąkolwiek płytę pod swój stary sprzęt np. ASUS P5Q Pro i poczekać do nowego roku z zakupem nowego sprzętu z racji tego że ceny polecą?

 

czy kupić teraz wymieniając platformę na LGA 1155, i5 3570K / i7 3770K?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisz w zbiorczym a w tym roku już się nie zalogujesz na forum. Nie mam zamiaru przenosić co 12h twoich postów do twojego tematu.

 

he? no sorry wczoraj napisałem... przeniosłeś o czym nie wiedziałem więc napisałem jeszcze raz... Pomyślałem że na zbiorczy więcej ludzi zagląda więc napisałem tam posta bo w moim temacie nie ma zbytnio zainteresowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no fakt jestem zbójem i do tego recydywistą już na tym forum Dołączona grafika

 

Nie jesteś recydywistą, bo nie zostałeś skazany ;)

 

Pomyślałem że na zbiorczy więcej ludzi zagląda więc napisałem tam posta bo w moim temacie nie ma zbytnio zainteresowania

 

No właśnie, w twoim temacie nie było twojego zainteresowania.

Damianqwer poświęcił swój czas aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Ty natomiast zignorowałeś jego wypowiedź, zamiast podjąć dyskusję postanowiłeś napisać sobie gdzie ci się bardziej podoba. Żal możesz mieć do siebie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...