Skocz do zawartości
Rellik

Błędy w tanim zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni!

 

Operacja: hoł hoł hoł będę mikołajem o słabym portfelu

Cel: tani (ale pewny) domo-internetowy składak

 

Jak zwykle zaopatruję się w proline, gdzie zebrałem do kupy takie oto części

Obawiam się tylko jednego: że w którymś miejscu popełniłem kardynalny błąd, którego nie wyłapałem.

 

Uprzejmie proszę Was o zerknięcie w link i ewentualne wytknięcie/wyśmianie błędów :(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję się w porządku. Ale:

Zasilacz zmieniłbym na Fortron HEXA 400W - cena podobna, ale ciemny kolor jest ładniejszy hehe

Nie wiem do czego ma ten komp służyć ale może zmień procesor na Celeron G550. Wykorzystasz 8GB RAM? Jeśli nie to oszczędzisz więcej.

Jeśli na komputerze będzie składowane mało danych to można rozważyć dysk SSD zamiast HDD.

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął tą płytę: http://www.proline.pl/?p=MSI+B75MA-E33 z racji, że ma 3 lata gwarancji.

 

Ta obudowa: http://www.proline.pl/?p=FTD+CORE+1000 byłaby bardziej kompaktowa, lepiej wentylowana, z filtrem przeciwkurzowym na froncie.

 

 

Ale generalnie jest ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego ma ten komp służyć ale może zmień procesor na Celeron G550. Wykorzystasz 8GB RAM?

 

Hehe nie chciałem być skąpcem totalnym :) Uznałem że mogę dorzucić te kilka złotych do procka i ilości RAMu. Może 8GB to teraz przesada dla takiego zestawu, jednak patrząc w przeszłość stwierdzam że tego czynnika nigdy za wiele. Dysk zostaje, bo będzie to maszyna "dla domu" i nie jestem w stanie teraz stwierdzić ile GB będą potrzebować przyszli jego użytkownicy

Ja bym wziął tą płytę (...)

Ta obudowa: (...) byłaby bardziej kompaktowa, lepiej wentylowana, z filtrem przeciwkurzowym na froncie.

 

Rzeczona płyta - bardzo fajne znalezisko, dzięki! Co do obudowy, wydaje się być jakoś przesadnie "otwarta". Co za tym idzie, więcej niechcianego dźwięku nie będzie uciekać za obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co sporo większa obudowa Midi Tower, skoro płyta w zestawie jest micro ATX?

 

Obudowa nie jest "otwarta", cała ta siatka na froncie jest "podszyta" grubą gąbką, która dobrze tłumi dźwięk, a pozwala na cyrkulację powietrza. Ale fabryczny wentylator polecam ustawić na 65%, na 100% jest dość głóśny. Za to jest bardzo porządny i łożysko się nie posypie. W ogóle jej jakość wykonania stoi o wiele wyżej niż tego tacensa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiadomo kiedy Autor tematu będzie chciał wymienić płytę na normalną ATX,wtedy będzie konieczna wymiana obudowy.Natomiast jeśli nie przewiduje wymiany płyty na standard ATX to oczywiście może być obudowa Fractal Design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...