Skocz do zawartości
piter2481

Windows 7 kopia systemu na inny dysk.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, mam kompa z zainstalowanym win7 i chce przenieść system z tego dysku na inny bo ten mi sie sypie. Próbowałem robić za pomocą narzędzi wbudowanych w system i wszystko niby ok, pliki się skopiowały ale jak odłącze stary dysk i podłącze drugi to podczas ładowania systemu pokazuje mi że brak boot managera, próbowałem naprawić to za pomocą płytki startowej ale dalej wyskakuje ten sam błąd. Macie pomysł jak to rozwiązać??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Acronis podałem do przykładu.Również można zrobić klonowanie Norton Ghost czy darmowymi programami takimi jak Clonezilla ,Macrium Reflect czy Paragon Backup & Recovery.

 

Natomiast Acronis jest dość prosty w obsłudze i tam prowadzą kreatory comasz w danej czynności wykonać.Po zakończeniu klonowania odłącz tylko stary dysk a pozostaw nowy z sklonowanym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up Rafa pytanie ,jeśli chodzi o program Acronis True Image to pomija on chyba ukryte pliki.Dokładnie chodzi mi o tą partycję 100MB,którą trzeba zaznaczyć.Jeśli się mylę to popraw mnie.

 

Nic nie pomija, robi dokładnie kopie 1:1

 

Klonowanie robi się całego dysku a nie partycji systemowej!!! Wtedy mbr jest prawidłowo przeniesiony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomija, robi dokładnie kopie 1:1

 

Klonowanie robi się całego dysku a nie partycji systemowej!!! Wtedy mbr jest prawidłowo przeniesiony!

 

Czyli nie uda mi się sklonować dysku poniewaz stary ma 250GB i dzieli się na 2 partycje po 120GB, a nowy dysk ma 160GB a z tego co piszesz jeśli przeniose samą partycje systemową to komp nie ruszy. Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolne miejsce na dysku to zmniejsz partycje przed przenoszeniem tak zeby sie miescily na 160GB dysku.

 

Jezeli przeniesiesz tylko pierwsza partycje + ukryta i bedzie na niej system to powinno dzialac po przeniesieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie uda mi się sklonować dysku poniewaz stary ma 250GB i dzieli się na 2 partycje po 120GB, a nowy dysk ma 160GB a z tego co piszesz jeśli przeniose samą partycje systemową to komp nie ruszy. Mam rację?

 

Jest opcja ręcznej zmiany wielkości partycji już w samym Acronisie. Pozbądź się danych z drugiej partycji, podczas klonowania zmniejsz ją do minimum a potem ją najwyżej usuniesz już pod systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...