Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem dziś dysk SSD. Przed instalacją Windowsa 8 odpiąłem stary dysk na którym również jest Windows 8, pracujący w trybie IDE. Po podłączeniu SSD ustawiłem AHCI i tak też zainstalowałem świeżą kopię Win8. Problem pojawił się po podłączeniu HDD na kanale drugim.

 

BIOS znajduje na porcie pierwszym SSD a przy wyszukiwaniu urządzeń AHCI na porcie drugim (czyli HDD) stoi... i stoi...

 

Nie widzę sensu instalacji Win8 na SSD w trybie IDE bo tak czy siak będę musiał przełączyć na AHCI więc problem leży w dysku HDD. Co zrobić żeby HDD wstał w trybie AHCI? Obecnie piszę właśnie z HDD. Czy wystarczy zmienić w rejestrze tryb AHCI, czy problem jest głębszy, sprzętowy?

 

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB

Płyta główna: Asus P5B,

 

Obawiam się że po zmianie w rejestrze trybu na AHCI mój stary system na którym mam wszystkie dane już nigdy nie wstanie.

 

Edit: dodatkowa informacja - szukając rozwiązania zorientowałem się że mój Seagate przez cały czas pracował w trybie SATA1. Po wyjęciu zworki w dalszym ciągu nie działa.

 

Z góry dzięki za szybką pomoc,

pozdrawiam.

 

Dla potomnych: problem rozwiązany półśrodkiem - podłączyłem HDD pod kontroler JMicron na którym było ustawione IDE. Dołączona grafika Dzięki asusowi za ten kontroler!

Edytowane przez Barti14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko powinno działać bez problemu i ciężko coś wymyślić. Może stara płyta ma z tym problem. Bios ostatni jaki do niej wypuszczono?

 

Próbowałeś podłączyć HDD podczas włączonego systemu na SSD? Powinien normalnie go wykryć i zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej wspomniałem:

 

Dla potomnych: problem rozwiązany półśrodkiem - podłączyłem HDD pod kontroler JMicron na którym było ustawione IDE. Dołączona grafika Dzięki asusowi za ten kontroler!

 

Ale dzięki za pomoc. :) Wygooglowałem że te dyski ogólnie mają problemy z pracą w trybie AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...