Skocz do zawartości
killua

Enermax revolution 85+ 1250 wymiana wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasilacz jakieś 3 lata . Dotychczas bylo wszsytko ok a tu od paru dni zaczął mi furkotać . Ktoś moze probowal samodzielnie wymieniać wentylator? Niby można na gwarancje ale znając życie to ok 1 miesiaca bedzie trwało (chyba ze ktos moze wie ze w polsce jakos szybciej sie to da zrobic np jakas opcja wymiany czy cos) . a nie moge sobie pozwolic na brak glownego kompa przez miesiac. Rozwazam zakup ewentualnie jakiegos tymczasowego np be quiet pure power 730 za 350zł. ale nie wiem czy to uciagnie moj sprzet : 2xgtx480 (bez oc) , proc i920@4100 3xHD, 1xSDD, Pompka wody, 4xwentyle +cd. Moze by sie jakos prosto dało wymieniec ten wentylator ? jaki wentylator byście polecali do środka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu masz zasilacz jak w temacie czy jak w stopce?

Jeżeli enermaxa to masz problem- wentylatory 135mm to właściwie na rynku nie ma a już znaleźć dobry to już prawie cud.

W dodatku na zdjęciach widzę że wentyl ma wtyczkę 2 pin ale ma jeszcze dodatkowe dwa kable prawdopodobnie od zasilania po wyłączeniu...

Nie wiem czy nie prościej byłoby kupić coś na przeczekanie i pchać na gwarę.

Policzmy :2xgtx480- ok500W, +proc z płyta i ram ok 150W, zasilacz 700W tak na styk- jeżeli decydujesz się na przeczekanie to może używkę dobrej firmy(750-850W) od w miarę pewnego sprzedawcy- powinno zamknąć się ok 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee.... oczywiscie ze taki jak w stopce :) czyli enermax revolution :) to troche bryndza , czy jak go rozkrece to strace gwarancje ? w zestawie enermax przyslal mi jakis taki smieszny srebrny wentylator , nie podszedl by? czy 140mm wentylow sie nie da tam wsadzic?

 

W końcu masz zasilacz jak w temacie czy jak w stopce?

Jeżeli enermaxa to masz problem- wentylatory 135mm to właściwie na rynku nie ma a już znaleźć dobry to już prawie cud.

W dodatku na zdjęciach widzę że wentyl ma wtyczkę 2 pin ale ma jeszcze dodatkowe dwa kable prawdopodobnie od zasilania po wyłączeniu...

Nie wiem czy nie prościej byłoby kupić coś na przeczekanie i pchać na gwarę.

Policzmy :2xgtx480- ok500W, +proc z płyta i ram ok 150W, zasilacz 700W tak na styk- jeżeli decydujesz się na przeczekanie to może używkę dobrej firmy(750-850W) od w miarę pewnego sprzedawcy- powinno zamknąć się ok 200zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz podobny problem co ja swego czasu. A myślałem, iż tylko mi się trafił taki "ferelny model". Najwidocznej puścili taką serię.

 

Swego czasu wysyłałem to do Niemiec, po kontakcie z supportem Enermaxa doradzili mi, że tak będzie szybciej niż w kraju u nas. Po tygodniu okazało się, że wentyl był źle dokręcowny i co więcej czujnik tempy odcinał zasilanie. Dokręcili i działa. Zauwążyłem jednak, co jakieś 6 miechów +/- wentyl się chyba luzuje i słychać terkotanie lekkie. Biorę wtedy śrubokręt w łapę i dokręcam śrubki na maxa. Trzeba przy tym uchwycić obudowę wentyla i dociskać ją na zewnątrz by wszystko ładnie się skręciło.

 

Także swego czasu zastanawiałem się nad wymianą wentyla, ale nie mam zielonego pojęcia jak go podłączyć - czy wtyka będzie pasowała i czy nie ma tam dodatkowego podłączenia?

 

Tyle mogę Ci poradzić, chyba że też masz jakieś pomysły i plany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...