Skocz do zawartości
pawel224

kupno nowych czesci z doplata gora 300zl po sprzedazy starych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc. Chcialbym sprzedac dotychczasowe czesci komputerowe i w to miejsce kupic tani zestaw.

 

Moj dotychczasowy sprzet ktory chce sprzedac to:

 

- obudowa: Chieftec Dx - 01B-D-U 400W (zasilacz byl w obudowie, ma dodatkowe 2 wentylatory ktore dokupilem, tylko nie wiem po co az taka obudowe kupilem bo to Big ATX)

- plyta glowna: Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

- procesor: Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) ( wiatrak boxowy) nie bawilem sie w podkrecanie

- pamiec: na poczatku kupilem DDR2 Kingston 2x1GB 667MHz CL5 rok temu w marcu wyjalem te pamieci (teraz leza w pudelku) i zakupilem (02.03.2011 data zakupu) w morele pamieci DDR2 Good Ram 2x2GB 800MHz CL5 (obecnie w obudowie)

 

1)Ile za ten zestaw moge otrzymac kasy (gdzie najlepiej sprzedac) ?

2)W to miejsce chce kupic nowy zestaw tj, obudowa, zasilacz, pamieci, plyta glowna (dysk, naped wezme ze starego zestawu) i procesor najlepiej dokladajac po sprzedazy poprzedniego gora 300zl. Interesuje mnie aby byl w malej obudowie, skok mocy raczej duzy nie bedzie (mysle o oprocesorze g540) w miare cichy i malo pobierajacy energi. Nie gram, a jesli juz to w Diablo 3 ale gram glownie na laptopie na minimalnych, lepszych ustawien mi nie potrzeba. Glownie komputer do filmow, muzyki, internetu i aplikacji z pakietu microsoft office. Moglbym obejsc sie kompletnie bez stacjonarki, ale w moim nowym laptopie po 3 miesiacach uzytkowania cos sie stalo z matryce i teraz ratuje sie stacjonarka, gdyby nie to to bym sie jej kompletnie pozbyl.

 

W razie czego mysle takze o sprzedazy karty graficznej z zestawu (w tedy moze nie bede musial duzo doplacac do nowego): karta graficzna zakupiona takze w morele 02.02.2011r to ;Saphire Radeon Hd5670 HM 512MB GDDR5

 

 

Czekam na odpowiedzi i propozycje co do nowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G550 zwykle wychodzi taniej z jakiegoś powodu. Albo kilka złotych różnicy tylko. Tanie płyty pod te procesory nie mają pata ani sata3 i usb3.0. Nie wiem ile uda ci się z tego zestawu funduszy uzyskać, więc wiecej nie pomogę. Najwyżej powiem, że do filmów mniej niż g530 może nie dać rady, jakbyś chciał ciszej. Ale już tego można z wielu wypadkach puścić na jednym jaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej poszukaj na allegro i sam sobie odpowiesz ile możesz wziąć za ten zestaw. Ja celuje w jakieś 350zł -400zł. Dokładając 300zł masz 650 - 700zł. Więc proponuję:

intel g550 - 160zł

Msi b75MA-E33 - 200zł

ram ddr3 1333mhz 4gb- 60zł

obudowa Fractal core 1000 - 150zł

zasilacz nowy fotron hln 350w z allegro -70zł (jeśli bez grafiki lub zatrzymasz hd5670 wtedy spokojnie sobie poradzi)

Razem 650zł

Ewentualnie dołożyć i brać fotrona hexa 400w - 160zł wtedy można modernizować komputer o mocniejsze podzespoły. Oczywiście dysk i nagrywarkę musisz mieć na sata. Tak w przybliżeniu Ci podałem ile weźmiesz i co możesz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rade co do kupna czesci.

 

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Przegladalem teraz zestawy proponowane przez purepc na grudzien i jestem ciekaw jak sie ma ten zestaw HTPC (glownie moc obliczeniowa tego procesora AMD E-350) do tego mojego obecnego zestawu z E4300. Wiem ze grafika u mnie jest lepsza, ale grafika jest mi nie potrzebna, bardziej ciekawi mnie porownanie tego procesora. Czy ten AMD jest duzo gorszy od Intela E4300 ? Moja stacjonarke chce traktowac jako kolo ratunkowe gdy padnie z nowu Laptop, ale moc obliczeniowa jaka posiada jest dla mnie w sam raz a nie ukrywam Ten HTPC nawet by mi pasowal ze wgledu na pobor pradu i zajmowane miejsce.

Edytowane przez pawel224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dyski/napędy ATA i chce je wykorzystać to może kupić Asrock P67 Performance Fatality albo Asrock Z77 Performance-M , obie mają gniazdo ATA i kosztują mniej niż 400 zł .

 

Choć lepszym wyjściem jest kupno ww. płyty i dysku SATA , cenowo wyjdzie podobnie lub trochę drożej a mamy dobrą płytę i nowy , sprawny dysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk sata 250gb używany można kupić za 100zł, napęd 30zł. Mam przeczucie jednak że autor ma dysk i napęd na sata;), ponieważ już o tym wspomniałem wyżej i nic nie pisał

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...