Skocz do zawartości
iTrooper

Przycinki przy oglądaniu filmików na Youtube.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni gdy chcę oglądnąć coś na Youtube albo na innym portalu to mi się przycina i nie da się tego obejrzeć,Zauważyłem że od tego czasu Google Chrome chyba zrobiło Update i nie wiem czy to może być tego powodem. Oczyściłem komputer programem CCleaner, skanowałem antywirusem,defragmentowałem dysk,sprawdzałem dysk i nic dalej to samo.

 

Mój komputer to bardzo stary komp ale nie miałem jeszcze takiego problemu.

 

Pentium 4 1,5Ghz

1,12GB Ram 2x 512 + 128

Intel Havre D845HV

WD400BB-00JHA0

Nvidia GeForce Fx 5500

Windows XP

Sterowniki do karty graficznej mam stary które tylko te działały i miałem duży problem żeby znaleźć dobre sterowniki.

Proszę o pomoc czy ktoś ma pomysł co zrobić bym mógł znowu oglądać normalnie filmy na Youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze, czy używasz odtwarzacza opartego na Flash Playerze czy html5 (prawoklik na filmie pawdę ci powie). Pamiętam, swego czasu youtube też ciężko chodziło mi i okazało się, że leci na playerze w html5.

 

Sprawdź jeszcze inne przeglądarki. U mnie na Chrome, najlepiej na FF.

 

Niestety soft idzie do przodu i tam gdzie wczoraj sprzęt wystarczał, dzisiaj muli.

 

Mimo wszystko powinno dawać radę, u mnie na Windzie z sygnaturki daje radę 480p.

 

Sprawdź czy coś innego nie zajmuje procesora. Nie ustawiłeś sobie przypadkiem na yt odtwarzania w 480p, 720p?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze, czy używasz odtwarzacza opartego na Flash Playerze czy html5 (prawoklik na filmie pawdę ci powie). Pamiętam, swego czasu youtube też ciężko chodziło mi i okazało się, że leci na playerze w html5.

 

Sprawdź jeszcze inne przeglądarki. U mnie na Chrome, najlepiej na FF.

 

Niestety soft idzie do przodu i tam gdzie wczoraj sprzęt wystarczał, dzisiaj muli.

 

Mimo wszystko powinno dawać radę, u mnie na Windzie z sygnaturki daje radę 480p.

 

Sprawdź czy coś innego nie zajmuje procesora. Nie ustawiłeś sobie przypadkiem na yt odtwarzania w 480p, 720p?

 

Screen z Flasha http://prntscr.com/lbkom

Filmy mam na 360p ustawione domyślnie

A to Screeny z Task Managera http://prntscr.com/lbkw3 http://prntscr.com/lbkyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wyzdrowieję (aktualnie przeziębienie mnie dręczy) to idę do banku po kredyt i kupuję Laptopa. Usunąłem i zainstalowałem od nowa Flash Playera i nic.

Usunąłem Cookies i pamięć podręczną i też nic. Spróbuję jeszcze otworzyć i przeczyścić kompa od wewnątrz i zeskanować jeszcze antywirusem od nowa.

Jak nic nie pomoże to format i do szafy :P Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic ;/ Strasznie ścina, brzęczy w głosnikach.

 

U mnie tak samo :/ Dziś przetestuje go na HD Tune i jak będę miał więcej czasu to zostawię antywirus żeby dokładnie wszystko sprawdzić. Jedyne co mi przychodzi na myśl to że to sprawa internetu. Niestety mam radiówkę i tylko radiówkę mogę mieć w moim mieszkaniu.. ale prędkości wahają się od 3-10mbps.

Może w tym problem?Czasami spada ale ogólnie działa w miarę płynnie i strony się normalnie wyświetlają.

 

Linki z HD Tune:

http://prntscr.com/ldscd

http://prntscr.com/ldtb6

http://prntscr.com/ldtcb

http://prntscr.com/ldtdj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem Antywirusem cały komputer i nic nie wykazało. Więc tu też czysto.

Hmm jedyna opcja to Format i nowy Windows. Jak coś będę wiedział to napiszę jeszcze.

 

Zainstalowałem Operę i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dzisiaj też yt na GF210, x2 3800+. To właśnie na operze całkowicie bezproblemowo działało youtube. Najgorzej na Chrome, z trudem (wysokie obciążenie cpu, zachowana płynność) na FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część filmów odtwarza mi się na html5, a część z flash. Te z html działają przez kilka sekund a nastepnie wyświetla się napis "Ten film jest obecnie niedostępny".

Jak sobie z tym poradzić? Dlaczego część filmów odtwarza się w html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmnn... czyli FF się sypnął, u mnie występuje też ten sam problem, czyli problem sprzętowy można wykluczyć. Posiadam FF Aurora i sporą ilość wtyczek, więc myślałem, że to są przyczyny tych cyrków ale widzę że inni mają taki sam problem. Filmiki w Flash Player się tną, a HTML5 działa poprawnie, sprawdziłem IE oba działają dobrze.

 

Nie zamierzam zmieniać przeglądarki bo FF jest moja ulubioną od długiego czasu, ale takie rzeczy zaczynają powoli irytować, może wgranie starszej wersji flash playera pomoże...

 

Edit: Zainstalowałem na świeżo najnowszy Flash Player dzięki revo unistaller i ccleaner i na razie śmiga.

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę moje wnioski w tym temacie dla potomnych. (jeśli nie chce ci się czytać całego posta, przejdź od razu do ostatniego akapitu)

 

10 lat temu mój poprzedni komputer odziedziczyła po mnie siostra. Staruszek długo służył przyzwoicie, ale od paru lat siostra skarżyła się na bardzo wolną pracę podczas korzystania z internetu. Nawet filmy na youtubie przestały płynnie działać. Trzeba było ustawiać rozdzielczość 144p, żeby płynnie działało, a o fullscreenie można było zapomnieć. Komputer, choć stary, nie był aż tak zły, żeby filmy w średniej rozdzielczości się cięły. Filmy odpalane bezpośrednio z dysku śmigają bez problemu.

 

Pierwsza rzecz, jaka mi przyszła do głowy, to upgrade hardware'u do najszybszej możliwej konfiguracji. Dotychczasowy config śmigał na procesorze Athlon 2600, GPU Radeon 9200 i 512 GB RAM. Postanowiłem nie zmieniając płyty głównej wsadzić tam najszybsze komponenty, jakie są dostępne. Zatem komp dostał nowy procesor Athon 3200 XP, grafikę Radeona XT 850, a gniazda pamięci RAM zasiliły 2 GB w dualu. O przeinstalowaniu sytemu nie wspominam. Pomyślałem sobie: na takim zestawie powinno już działać dobrze. Owszem, komputer znacznie przyspieszył, ale nie aplikacje internetowe. Była pewna poprawa, ale było to dalekie od spodziewanego efektu.

 

Przypomniałem sobie jednak, że przecież jeszcze na tym starym configu filmy z youtuba i inne multimedia działały kiedyś normalnie. Pomyślałem sobie, że problem nie leży jedynie po stronie słabych podzespołów komputera, ale coś jest z oprogramowaniem. Co chwile wychodzą przecież jakiejś nowe wersje przeglądarek, wtyczek etc. Nowe wersje są coraz bardziej zaawansowane i przede wszystkim optymalizowane pod kątem dużo szybszych komputerów. Wpadłem zatem na pomysł, by odkopać jakąś starą wersję Mozilli, starego Flash Playera, Javę i zobaczyć, co się stanie. Na szczęście w internecie są dostępne starsze wersje tych programów, więc zainstalowałem najstarsze, jakie znalazłem. Efekt był nadwyraz pomyślny. Dawno już aplikacje internetowe nie działąły tak płynnie, jak po tej zmianie. Żadnego zacinania się. Youtube działa płynnie na 720p przy fullscreenie.

 

Wniosek jest taki:

Jeśli mamy stary komputer (np. taki jak mój, który ma ponad 10 lat) i nie chcemy lub nie mamy możliwości zmienić go na najnowszy, to najlepszym wyjściem jest używanie starych wersji oprogramowania, najlepiej z czasów, gdy komputer przeżywał swoje lata świetności albo możliwie najstarszych (ale taż nie przesadzajmy z tym). Na starszych wersjach wtyczek może nie wszystkie najnowsze funkcje będą działały, ale przynajmniej całość będzie chodziła dużo płynniej.

Edytowane przez kocjano
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest minus niestety. Rozwiązanie, które podałem nie jest wolne od wad, ale pozwala wycisnąć maksimum wydajności ze starego kompa. Jak się ma stary sprzęt, to trzeba iść na kompromisy, a one bywają bolesne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a co z niezałatanymi dziurami bezpieczeństwa?

 

To jest minus niestety

Jest lepsze rozwiązanie kompromisowe, sprawdza się przynajmniej u mnie na kompie z Atlonem II x2 + HD4200 od AMD.

Rozwiązanie to Windows 8.1, możliwe że na 7 ten sam efekt będzie.

Kompromis polega na rezygnacji z ulubionej przeglądarki Opary, Firefoxa czy Chrome i nawróceniu się na IE.

O ile yt działa jeszcze w 1080p na tym kompie na Operze, FF i Chrome, Filmiki na Facebooku w HD już nie idą. 

Na IE wszystko śmiga przy znikomym obciążeniu cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...