Skocz do zawartości
Gość Laki1231

System długo sie włacza z SSD, spowalnia go HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Laki1231

Witam, kolega kupił nowego kompa i ma:

 

Płyta Główna: GIGABYTE GA-P67A-UD3P-B3

Procesor: Intel Core i7-2600K

 

DYSK SSD: OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 64GB

DYSK HDD: SEAGTE 32MB CACHE, 7200rpm ST31000528AS

 

Komputer mimo ssd się długo włącza, ponieważ zanim wogóle ukaże się bios czeka na rozruch dysku HDD, po jego odpięciu jest oko, około 15 sekund... Jak zrobić żeby bios nie czekał na start dysku HDD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Nom pomyslalem o tym i na płycie jest podłączony do sata3-0 a hdd do sata 3-1. W bios na pierwszej pozycji stoi ssd. W laptopie ten sam dysk wogóle bios nie pokazuje tylko system odrazu startuje tu się tak nie da? Netbook asus eepc 1005pe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec cos skopane wlasnie w biosie, może masz włączone jakieś szukanie dodatkowe nosników czy co,...innej opcji za bardzo nie widzie(awaria dysku to by były bsody dodatkowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Ja nie tylko kolega, nie wiem co trzeba było by pozmieniać w tym biosie

 

 

EDIT:

A obsługuje Boot Booster ta płyta?

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega kupił nowego kompa i ma:

 

Płyta Główna: GIGABYTE GA-P67A-UD3P-B3

Procesor: Intel Core i7-2600K

 

DYSK SSD: OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 64GB

DYSK HDD: SEAGTE 32MB CACHE, 7200rpm ST31000528AS

 

Komputer mimo ssd się długo włącza, ponieważ zanim wogóle ukaże się bios czeka na rozruch dysku HDD, po jego odpięciu jest oko, około 15 sekund... Jak zrobić żeby bios nie czekał na start dysku HDD...

 

Sprawdź czy ten HDD nie ma jakichś problemów w SMART. To na początek.

Może też da się wyłączyć odczyt SMART w biosie dla tego portu co jest podłączony. Możesz też podłączyć go pod dalsze porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Więc tak byłem dziś sam u niego, i z dyskiem HDD, czy bez niego od momentu wciśnięcia przycisku POWER do momentu ukazania się obrazu mija 10 sekund WTF? Jeżeli chcecie mogę podesłać zdjęcia z BIOS, Komp jest nowy ma niecały tydzień... bez jakiegokolwiek dysku 10sekund trzeba również czekać. Bios jest najnowszy może go trzeba zaniżyć? Najlepiej jakby było efi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ewidentnie to nie jest problem z żadnym dyskiem. Pamięci ram przetestuj, na każdej kości osobno.

Poza tym może być jakieś urządzenie na USB które jest długo wykrywane i całość spowalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moja płyta spowalnia znacznie start pc, bo odpala się przed startem biosu (zanim się wyświetli w ogóle POST biosu) parę testów diagnostycznych (sprawdza cpu, mem, cpu i bootuje). Nie da się tego niestety wyłączyć. Ot taki ficzer Asusa.

 

Możliwe, że w tym GB też jest cos podobnego.

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Odłączyłem wszystko dyski, nagrywarkę, wszystko na usb, został podłączony tylko monitor i dalej to samo. Zostawiłem jedną pamięć ram w kompie nie włączył się, drugą to samo... są dwie to działa, ale muszą być wpięte tak jak są, bo jak zamienię miejscami komp nie ruszy. Można czymś z poziomu sys testować ram? Bo w biosie miu chłodzenie od graf na full chodzi, chyba się wścieknę w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby LinX ma opcje stress ram, nie jest to idealny test ale zawsze coś.

Ale coś jest nie tak, na jednej kości też musi chodzić. Próbuj jedną w różne gniazda. Producent plyty zawsze pisze w manualu jak obsadzać gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Coś mam z ta jedną kością. Bo na jednej obojętnie który slot i działa. A ta druga się nie włączy komp i tyle. Rest biosu był nic nie dało. Jeszcze go zaniże bo mam wrażenie że po aktualizacji tak się dziać zaczęło tzn tak włączać. A te ramy przetestuje dzisiaj.

 

Dźwiękówke? Co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha spróbuj też wyłączyć w biosie dźwiękówkę, słyszałem o problemach z nią.

Dźwiękówke? Co to.

 

Koledze chodzi o kartę dźwiękową, wmontowaną w mobo. Można ją wyłączyć w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

posiadasz instrukcję obsługi? patrz strona 47 - "Integrated Peripherals" i dalej strona 48 "Azalia Codec" - "Enables or disables the onboard audio function. (Default: Auto)

If you wish to install a 3rd party add-in audio card instead of using the onboard audio, set this item to

Disabled" - tego szukasz w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

nie bo dał mi samego kompa.... dzięki...

Ram testowany 24h tym Linxem system się nie wysypał czasy około 120s, 41gflops... ja nie mam siły do tego zaniżam bios jak nic nie da to sobie dam spokój,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...