Skocz do zawartości
Lifeman

Grupa domowa - problem z przyłączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

system: windows 7

2 komputery: stacjonarny przylaczony przez kabel do routera i laptop wifi.

 

Mam problem zwiazany przystapieniem grupy domowej. Potrzebuej to do udostepnianai drukarki ktora jest podlaczona do laptopa i dostepu do plikow ktore sa na laptopie. Dodam ze mialem to wczesniej skonfigurowane ale zrobielm format stacjonarnego i cos nie moge sobie teraz poradzic.

 

Na obu komputerach sa wylaczone firewalle, na routerze nic nie zmienialem wiec nie wydaje mi sie zeby to byl problem.

 

Jesli chodzi o "zaawansowane ustawienia udostepniania" na obu komputerach sa takie same czyli:

 

- wlacz odnajdowanie sieci

- wlacz udostepnianie plikow i drukarek

- wlacz udostepnianie folderu publ.

- szyfrowanie 128bit

- wyłacz udostepnianie chronione haslem

 

Na obu komputerach grupa robocza jest taka sama.

 

Zakładałem grupe domowa na obu kompach i pozniej na drugim probowalem sie podlaczac podajac haslo ale pokazuje komunikat Grupa domowa napotkała błąd.

 

Na wszelki wypadek wylaczylem firewalla w avascie na laptopie ale to tez nie pomoglo. Prosze o jakies wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisuje w przegladarce ip laptopa i nic sie nie dzieje.

 

Natomiast w "Moim Komputerze" w "Sieci" widoczne sa katalogi udostepnione na laptopie ale nie moge wejsc bo p[isze ze nie mam uprawnien. Pewnie dlatego ze nie jestem przylaczony do grupy. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...