Skocz do zawartości
Marcelina85

Reanimować staruszka czy spisać na straty? Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie,

 

Znalazłam się w kropce i proszę Was serdecznie o pomoc. Dzisiaj zupełnym przypadkiem mój komputer postanowił zastrajkować - pojawił się napis: "You have not connected the power cable to your video card. Please refer to the etting started guide for proper hardware installation." choć oczywiście wszystko było poprawnie podpięte. Przełożyłam kartę graficzną do drugiego złącza PCI-E, bez zmian, sprawdziłam napięcie na 6pin, było. Wydaje mi się, że padła karta graficzna, a googlając wyszło, że kilka osób z podobnymi kartami (Radeon HD4850/70) miały ten sam problem.

 

I tutaj nasuwa się moje pytanie - gdybym miała wymieniać kartę graficzną, to co polecacie? Chodzi mi o jak najniższy wydatek, choć oczywiście gdyby miało to realnie poprawić pracę komputera, to z pewnością skorzystałabym. Z komputera korzystam przede wszystkim pod kątem multimediów, internetu, ale lubię odpalić również nowsze gierki (na podanym niżej sprzęcie chodził nie najgorzej Max Payne 3 w 1920x1200).

 

Z góry dzięki za pomoc, poniżej specyfikacja mojej puszki:

 

płyta główna Asus P5K-E (LGA775)

procesor: Core2Duo E8400 (chłodzenie Pentagram Karakorum, ale nie OC)

karta graficzna: Gigabyte Radeon 4850 1GB

RAM: 3 GB

zasilacz: DELTA ELECTRONICS GPS-500AB A 500W

 

Zestaw nie był poddawany OC, głównie dlatego, że grafika niemiłosernie się grzeje (własny radiator nie dawał rady, obok zaczepiony jest jeszcze jeden dodatkowy).

 

Przeglądając ostatnie wątki, zwróciłam uwagę na Radeona HD7770, kosztującego koło 450zl - to dobry wybór do tego zestawu, czy nie uda mi się go wykorzystać ze względu na słabe pozostałe podzespoły? Z góry dzięki za jakiekolwiek opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...