Skocz do zawartości
Avatar25

Dziwna temperatura mostka SB ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj zaczal mi sie zawieszac komp. Cyklicznie co 15 minut podczas grania. Okazalo sie ze w biosie sprawdzalem temperatury i mam temp SB w idle 90 stopni ! Wkurzylem sie rozkrecilem calosc - sciagnalem cale chlodzenie z plyty i przesmarowalem dobra pasta termoprzewodzaca. Zlozylem kompa (od cholery orboty bo mam dwa obiegi wodne) i okazalo sie ze nadal jest to samo.

 

Generalnie fizycznie jak zdejmowalem wyglada wszystko perfket. Radiator ktory przechodzi przez cala plyte SB i NB w rejonie SB jest tylko lekko cieplawy jak zawsze. Co sie moglo stac ? Czy mozliwe jest ze uklad osiaga 90 stopni (odczyt z biosu) a fizycznie praktycznie jest tylko cieply ? Czy tez moze to wina jakiegos czujnika temperatury.

 

Acha po wlaczeniu kompa temp na starcie od razu na SB 80 stopni. Reszta odczytow bez zarzutu... W windowsie w programach podaje to samo...

 

Sprzet jaki posiadam :

 

- plyta Asus Rampage II Extreme i1366

- proc i920@ 4,3

- zasilka 950W tagan

- pamiec 6gb

system operacyjny Win7 64bit

 

Wszystkie czesci zakupione byly nowe i pracowaly 3 lata - po jakies 12 godzin tygodniowo ( tylko Dołączona grafika )

 

Reszta raczej nie istotna

 

Z gory dzieki za sugestie co sie moglo stac...

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale te chipy na plycie glownej czasem dostaja szału i zgłaszaja wartości z czapy.

Najlepiej sprawdzic palcem, przykłady:

 

CPU podaje 61C, kiedy na rdzeniach jest 45C.

Mobo podaje -60C a jest chłodzne wodą....

 

Albo ciekawe temperatury płyty głownej:

 

Dołączona grafika

 

i7-950

 

Ale tak w razie czego sprawdź, czy nie wypadły te kołki przytrzymujące chlodzenie do płyty - ale raczej to musialbys ostro wcześniej skatować, aby samo wypadło.

A może jakiś kondensator zdycha?

 

U mnie na takie szopki pomaga niestety restart.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...