Skocz do zawartości
Cesone

Pomoc w złożeniu sprzętu ~2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zmiany kompa, chciałbym dowiedzieć sie czy to co zestawie poniżej jest cos warte Dołączona grafika Komp głównie do grafiki (web designu, Photoshop/Illustarator) ale także gier Dołączona grafika Kwota ~2000zł

 

Płyta główna: MSI B75A-G43

Procesor: nie wiem do końca może Intel Core i3-3220 albo "coś" z serii i5 ale tu juz moja wiedza jest za mała

Chłodzenie: Thermalright HR-02

Karta graficzna: MSI HD7850 1GB

Zasilacz: XFX ATX Core 450W

Pamieć:Crucial Ballistix 8GB

Obudowa: Corsair Carbide 300R nie wiem do końca, może cos z filtrami jeśli na prawde działa to dobrze

Bez dysku HDD

 

Na pewno SSD byłby bardzo dobrym rozwiązaniem dla samego Photoshopa ale na razie wszystko zostawie na zwykłych chyba że w bliższej przyszłości zainwestuje.

 

Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez Cesone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oc na poważnie to i5k albo i7k. reszta to tylko kilka procent i box da radę raczej. Ewentualnie niektóre da się zwiększając mnożnik turbo, ale to też nie da dużo

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oc na poważnie to i5k albo i7k. reszta to tylko kilka procent i box da radę raczej. Ewentualnie niektóre da się zwiększając mnożnik turbo, ale to też nie da dużo

 

amatorkie OC - tak bym napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma być bez dysku? bo nie uwzględniłeś tego w pierwszym poście. Zestaw ogólnie dobry ewentualnie mógłbyś brać tańszego silentiumpc gladius m40 za jakieś 180zł. Zasilacz brałbym SilentiumPC deus 500W. Reszta spoko, jeśli chodzi o podkręcanie tego procka tj jakieś 200mhz więc pewnie box sobie poradzi natomiast jeśli chcesz mieć przy tym cisze to możesz kupić to chłodzenie. Druga sprawa płyta na B75 nie umożliwia podkręcania więc musiałbyś kupić coś na Z77/p67/p68 np Ashrock Z77 pro3 (330zł) dla tych kilku mhz się nie opłaca. Żeby mieć coś na i5 musiałbyś dołożyć jakieś 300zł, jeśli chciałbyś coś do podkręcania na i5 musiałbyś dołożyć jakieś 400zł

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś procesor i płytę niepodkręcalne + chłodzenie za 180zł z myślą o podkręcaniu. Przesuwając środki z chłodzenia na procesor (i5 3470/3550) masz dalej niepodkręcalną ale wydajną platformę, wydajny czterordzeniowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego poleciłem co wyżej.

Zarówno twój pomysł jak i moja propozycja nie są do podkręcania. Moja propozycja jest w tym samym budżecie jest jednak wydajniejsza.

i3 3220 442zł

Macho 175zł

i5 3470 719zł

 

ZAmiast i3 + macho proponuję i5, dopłacić trzeba 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko zostanę przy mobo MSI na pokład wleci i5-3470 na boxie, fakt wychodzi na to samo a boxa można w przyszłości zamienić.

 

wielkie dzięki humanoidal i klaus!

Edytowane przez Cesone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...