Skocz do zawartości
banny

PROBLEM Z DELL u2312hm

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

 

od poniedzialku stalem sie posiadaczem monitora

 

dell u2312hm

 

i teraz mam jedna watpliwosc... Wszytsko jest OK, tyle, ze jak np. mam stronkę, ktora ma w tle granat, czy tez inny kolor, partie te zaczynaja tak dziwnie sie zachowywac.. nie wiem jak to opisac, nie znam fachowego określenia.

Napewno nie jest to taka stabilna, czysta powierzchnia. jakby trochę drgała, mrugała? sam nie wiem..

Szukałem już w sieci czegoś, ale bez konkretnej nazwy tego zjawiska nic nie zdziałam.

 

 

Dodam tylko ,że monitor mam dobrze podłączony, tyle, że jest dosyć nisko (nie mogę mieć go na wysokości oczu, szafka przeszkadza) stoi obok lapka.

 

Jeśli chodzi o sterowniki, to od czego zacząc?

 

 

 

Czy może po prostu te monitory, led z martycą IPS maja to do siebie?

 

 

 

 

 

Bede mega wdzieczny za jakakolwiek wskazówke, pomoc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Podeslij mi linka z ta strona na ktorej wystepuja problemy, mam ten sam monitor od 6miesiecy i nie mam zadnych problemow, niedawno porzyczylem spidera i sobie kalibracje zrobilem. Mozesz nagrac filmik z tym zjawiskiem!!! podeslij na maila moze cos sie da wykombinowac. Jak nic u mnie nie wyjdzie to do reklamacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł FRC ? czyli mam uszkodzony czy co??

 

 

 

/

 

zjawisko to qwystepuje na kazdej stronie, przy ogladaniu filmow, zawsze. - gdy tylko na ekranie wystepuja powierzchnie ciemniejsze, szarosci, granaty itp.

bardzo uciazliwe..

 

ok już wiem o co chodiz z tym modulem.

 

nie wiem jak ludzie mogą siedzieć na czymś takim! jest to dla mnie strasznie meczące. odsyłam monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odeślesz to sprawdź jeszcze:

- podłączenie mam nadzieję że dvi;

- inny kabel, karta graficzna;

- jakieś "poprawiacze" włączone na monitorze ( czasami więcej popsują niż dają korzyści );

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel VGA. tylko takie wejscie mam na lapku. a z kolei hdmi ten monitor nie ma.

sterowniki zaaktualizowalem dla karcie graficznej. oprogramowanie z plyty della nie chce mi sie wgrac :/

 

''poprawiacze''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa w LCD to połączenie cyfrowe. Po D-Subie to mogą wychodzić różne kwiatki. Najpierw sprawdzić czy po dvi też jest ten problem ( pewnie nie będzie ) a dopiero potem ewentualnie odsyłać.

 

Kup/pożycz kabel HDMI->DVI.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę - kabel z zestawu? Cienki i miękki?

Podłącz kablem od jakiegoś starego CRT, który jest gruby i ma spore filtry ferrytowe. W teorii niewiele dają, ale w realnym życiu rozwiązują dziwne problemy z normalnym działaniem LCD na D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...