Skocz do zawartości
olo21

Problem ze startem systemu. Z grafiką zew. działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj nie chcę się włączyć komputer. Nie pokazuje się nawet POST, ekran startowy itp. Cały czas pisze: No signal detected.

 

Komputer:

 

 

1 Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1600 CL9 (D304816001808D2409)

2 Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

3 Procesor Intel Celeron G 530, 2.40GHz, 2MB, LGA1155, 32nm

4 Dysk SSD Samsung 128GB SSD830 SATAIII, 2.5'' 128 GB

5 Płyta główna MSI H77MA-G43

 

Podłączyłem komputer pod inny monitor - to samo.

Wymieniłem RAM - to samo.

Odłączyłem dyski twarde - to samo.

 

Podłączyłem dzisiaj kartę graficzną na PCI-Express - komputer działa Dołączona grafika

 

 

Wydaje mi się, że problem leży w płycie gł. lub w procesorze. Procesor ma zintegrowaną grafikę zaś płyta przekazuje sygnał na monitor.

Jak mogę sprawdzić dokładnie która cześć jest zepsuta? Może grafika w procesorze lub wyjście grafiki na płycie głównej?

 

Czy mogę do sklepu internetowego (morele) wysłać płytę i cpu, żeby oni sprawdzili gdzie jest problem skoro mam gwarancję (komputer składałem samemu)?

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To już musisz ze sklepem/seriwisem uzgodnić czy ci sprawdzą. Zadzwonić nie zaszkodzi.

 

 

Pewny sposób to sprawdzenie na innym procku.

 

Inny sposób to wejście do Windowsa na grafie PCI-E jednocześnie nie wyłączając integry, i sprawdzenie czy ta działa (menedżer urządzeń czy inne programy diagnostyczne jak AIDA64).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musisz ze sklepem/seriwisem uzgodnić czy ci sprawdzą. Zadzwonić nie zaszkodzi.

 

 

Pewny sposób to sprawdzenie na innym procku.

 

Inny sposób to wejście do Windowsa na grafie PCI-E jednocześnie nie wyłączając integry, i sprawdzenie czy ta działa (menedżer urządzeń czy inne programy diagnostyczne jak AIDA64).

 

Spróbuję tak dzisiaj zrobić. Nie wiem tylko czy będzie dostępna opcja włączenia integry w procesorze - nie wiem czy to nie dzieje się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...