Skocz do zawartości
Shady

Ocena skompletowanego zestawu do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna komputera, mam na ten wydatek MAKSYMALNIE 1600zł, od razu zaznaczę, że zakupy będę robił w sklepie Agito.pl.

Własnymi siłami udało mi się stworzyć coś takiego:

 

ASRock P67 PRO3

OCZ Modxstream Pro 500W - ze względów estetycznych zależy mi na modularnym zasilaczu

Zastanawiam się również nad pamięciami, wybrałem takie 8GB:

ale przez myśl przeszło mi również 12GB za niewielką dopłatą:

Największą zagwostkę mam z procesorem, mianowicie jak się domyślam w grę wchodzi:

2500k - wielki potencjał OC - którego nie wykluczam

3450 - jeden z tańszych procesorów i5, bez OC porównywalny z innymi

3570k - troszkę droższy od 2500k, ale wykonany w 22nm, czyli mniejszy pobór prądu, wyższe temperatury

3570 - po prostu wydajny procesor, bez OC w średniej cenie

 

 

Chętnie wysłuchałbym opinii innych osób, może jest sens dopłacić do innej płyty głównej? Zależy mi oczywiście na jak największym ewentualnym potencjale OC, dużej ilości USB, dobrym chłodzeniu i oczywiście niskiej cenie Dołączona grafika

A może nie ma sensu wydawać 1600zł skoro zestaw o podobnej wydajności można mieć za 1200zł kupując tańsze a niekoniecznie słabsze podzespoły?

 

Przez myśl przeszedł mi również zestaw oparty na FX-8350, który w chwili obecnej odstaje wydajnością od i5 jednak za kilkanaście miesięcy może się to zmienić, gry zaczną obsługiwać więcej niż 4 rdzenie?

 

Pozdrawiam i czekam na opinie Dołączona grafika

 

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko a jak z karta graficzną? Nie uwzglądniłeś jej w poście a gry bez tego..

(domyślam się że chcesz grać przez "gry zaczną obsługiwać więcej niż 4 rdzenie?")

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bardzo dobra do podkręcania w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Ewentualnie jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z grafiki zintegrowanej w procesorze możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś na z77 np msi Z77A-G45 ale jest prawie 100zł droższa. Zasilacz dobry ale lepszy byłby bequiet pure power L8 530W. Procesor do podkręcania najlepiej opłacalny jest 3570k. Ram w sumie nie ma znaczenia 1333mhz lub szybsze to już od ciebie zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma sensu wydawać 1600zł skoro zestaw o podobnej wydajności można mieć za 1200zł kupując tańsze a niekoniecznie słabsze podzespoły?

Zgadza się Dołączona grafika

 

 

Na twoim miejscu brałbym taki zestaw,z czystym sumieniem mogę polecić,generalnie mądrze wydane pieniązki:

SilentiumPC Deus 500w + Core i5-3350P + MSI B75A-G43 + Corsair DDR3 2x4GB , cena 1288zł

 

Jeżeli chcesz kręcić koniecznie,wtedy 2500k+Asrock P67 Pro 3 B3+nowe chłodzenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kręcić koniecznie,wtedy 2500k+Asrock P67 Pro 3 B3+nowe chłodzenie.

 

2500k jest nieopłacalny w stosunku do 3570k. Co do podkręcania oczywiście, że się opłaca tylko trzeba pamiętać że na takim i5 bez dopisku "k" można we wszystkie tytuły zagrać na maksa jeśli posiada się dobrą grafikę więc trochę sztuka dla sztuki bardziej te dodatkowe mhz przydają się w programach. Przy zwykłym i5 ograniczać i tak będziecie Cie karta graficzna jeśli chodzi o gry więc może lepiej byłoby kupić coś niepodkręcalnego i grafikę wymienić Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowałem się na zestaw 2500k + 2x4GB i pozostał mi jedynie wybór płyty głównej.

Zestaw składam dla młodszego brata, nie zależy mi bardzo na OC, tego 2500k chciałbym tylko podkręcić o te 'kilka' MHz bez zbędnego grzebania w napięciu, bo brat później może tego nie ogarnąć.

Z pośród asortymentu sklepu wybrałem:

Którą polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś i5 2500k, które swoje kosztuje. W i5 3470/3550 też możesz podbić mnożnik o x4 w górę.

 

Co do pomysłów na płytę, nie podniesiesz mnożnika na płycie z chipsetem B75, H77. Do OC tylko Z77 lub starsze P67, Z68.

 

Wybrana Z77A-G43 jest ok do lekkiego OC. Na 3570k robią tą płytą nawet 4,5GHz.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite,jak Intel strasznie napompował społeczeństwo na procki z końcówką "k" ,których potencjału 90% nabywców nie wykorzystuje,rozumiem jeżeli ktoś bierze gtx690 to OC jest wskazane ale w przypadku słabszych kart bezsens,oczywiście mówię o komputerach przeznaczonych do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...