Skocz do zawartości
lewo

Głośne działanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo komputer dosyć głośno chodzi. Jednak chodzi tak nawet jak nic na nim nie robię. po prostu ciągle tak hmm szumi.

ten dźwięk raczej nie jest bezpośrednim odgłosem kręcących się wiatraczków które nasłuchiwałem,

jest jakaś opcja aby sprawdzić działanie poszczególnych części, np zeby działał tylko zasilacz albo tylko karta graficzna aby usłyszeć jak chodzi dana część? procka męczyłem prime95 i słyszałem że głośniej chodzą wiatraczki ale ten szumi w tyle ciągle jest taki sam.

 

myślę że to wysłużony radiator customowy z boxa ale wolę mieć pewność bo właśnie chcę zamówić silentiumpc spartan pro he924.

zasilacz był kupowany i w testach benchmarkach pisało że jest cichy ( OCZ Stealthxstream 2 500W )

a karta graficzna to Sapphire Radeon HD 6790 1GB DDR5, niby chłodzenie od sapphire w tym modelu jest konkretne i ciche ale nie chciałbym po zamówienia coolera dalej słyszeć tego szumu.

 

i jeszcze pytanie, jakbym montował chłodzenie na procka i by zajmował on praktycznie całą szerokość obudowy , to jest to dopuszczalne czy nie będzie dobrego przepływu powietrza? bo ten he924 jest dość wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie terkocze. po prostu ten szum jest na stałym poziomie, tzn taki odgłos pracującego radiatora.

bo jak testowałem procka to wiatrak zapierdzielał i było słychać "świst" powietrza większy a ten dźwięk w tle był ciągle jednakowej głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator szumi ... hmm ... czyli analogicznie jak przyłożę komuś pięścią w łeb, to na dobrą sprawę on mnie uderzył głową w rękę Dołączona grafika

 

@lewo - strumień powietrza wypracowany przez wentylator, a skierowany na radiator, podczas "rozbijania" się o ten radiator szumi ... bo "szumiący radiator" brzmi trochę jak ta powyższa analogia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...