Skocz do zawartości
OczyKobry535

Jaką płyte główną za ok. 500zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od razu piszę, że jestem zielony w tych sprawach. Mam taką prośbę, mianowicie zamierzam kupić sobie nowy komputer, składany. Wybrałem już wszytskie części prócz płyty głównej. Ale jako, że ja jestem zielony w tych sprawach nie wiem jak ją dobrać aby nie wydać pieniędzy w błoto, by wszystko ze sobą współgrało. Karta ma spełniać wymagania gracza oraz pasowac do:

Procesor: Intel® Core™ i5 Processor

Pamięć RAM: Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast [KHX24C11T3K2/16X]

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460

Karta dzwiękowa: Asus Xonar DSX

Bardzo proszę o pomoc!

Edytowane przez OczyKobry535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie ramu 2 400 mhz to wyrzucanie kasy w błoto , obecne procki Intela nawet nie reagują na taktowanie ramu .

 

Spokojnie wystarczy 1333 mhz ew. 1 600 mhz .

 

A co do ilości ramu - nie napisałeś do czego potrzebujesz kompa , do gier 16GB to stanowczo za dużo - w 90% gier spokojnie wystarczy 4GB , w niektórych tytułach da się wykorzystać 6-8GB i to w zasadzie przy max. detalach i rozdzielczości FullHD+ .

 

Nie napisałeś jaki masz I5 - która generacja ( 1 na socket 1156 , 2i 3 na socket 1155 o 4-cyfrowej numeracji ) .

 

Jak masz I5 2 lub 3 generacji w wersji non-K to proponuję MSI B75A-G43 za ~270 zł .

 

A jak masz I5 3570K to proponuję MSI Z77A-G43 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, już podaję całą nazwę:

Intel® Core™ i5-3570K Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz) Trzeciej generacji.

A co do RAM'u to bardzo dziękuje za rady Dołączona grafika W takim razie bardzie mi się opłaca kupić ten RAM:

HyperX Beast (T3) - 8GB Kit (2x4GB) - DDR3 1600MHz CL9 DIMM [KHX16C9T3K2/8X]

?

Edytowane przez OczyKobry535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie urządzaj sobie kpiny ze zmiany tytułu tematu!

Zmieniasz Jaką płyte główną na Jaką płyte główną dobrać do tego sprzętu?

Tytuł ma być precyzyjny na tyle, na ile może. Powinien więc określać budżet, socket, ewentualne wymagania do do złącz, OC.

 

Podstawowe pytanie: masz zamiar podkręcać procesor?

Staty GTX460 (pewnie SE?) pasuje tu też jak psu siodło, chyba że już go masz, nie wspomniałeś jednak o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że teraz temat dobry.

Nie, nie zamierzam podkręcać procesora. W takim razie jaką kartę graficzną proponujesz? Jeszcze nie mam żadnej z tych rzeczy opiero planuję zakup by nie zrobić jakiejś głupoty, a wytknięto mi tu ich dużo.

Po co biorę? Nie wiem, wydawała mi się, że jest dobra. Poza tym dziękuję za odpowiedź, chyba jedyna, która pasuje do mojego pytania. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...

 

Co znaczy

3. Samo wnętrze przy czym dysk twardy i nagrywarka jest w miarę dobra.

Znaczy, że już masz dysk i nagrywarkę? Jak masz, podaj model dysku.

 

Napisz co jest potrzebne, czyli np. płyta, procesor, pamięć, karta graficzna, zasilacz, obudowa, choinka i dwa sople czekoladowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że masz hdd na sata brałbym coś takiego:

3470 719zl

B75MA-E33 199

A-Data AD3U1333W8G9-S 117

Deus 500W 199

Gigabyte 7950 1143

 

2377

 

edit: ceny z morele

edit2: najlepsza grafa najniższym kosztem całości.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 i gry to nie najlepszy pomysł , owszem do gier się nadaje ale stosunek cena/wydajność w stosunku do I5 nie jest korzystny .

 

W grach jest nie wiele szybszy niż podobnie taktowany I5 , HT i więcej cache na nie wiele się przydają w grach .

 

Zostań przy I5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płytach na P67 trzeba zwrócić uwagę na to aby płyta miała wgrany najnowszy bios , chipset P67 natywnie nie obsługuje procków IB , dopiero po update biosu I5 3570K ruszy .

 

Płyty na B75 czy Z77 mają natywną obsługę IB - większość procków działa już od pierwszej wersji biosu , często zdarza się że płyta ma wgrany nowszy bios .

 

Asrock to dobry wybór , chyba że potrzebujesz USB 3.0 z przodu czy więcej portów PCI-E czy SATAIII .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...