Skocz do zawartości
scratix

Podkręcanie Q9550

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie PCI-E 2.0 a 3.0 poleciliście żebym podkrecił mojego procka, domyślnie był tylko lekko podkręcony do 3.0 Ghz bo nie widziałem potrzeby żeby było wiecej. Dzisaj chciałem go jednak bardziej podkręcić z racji tego że jutro przychodzi do mnie ten 660. No i najperw dałem 3,4 i nic komp sie nie podosi, zrestartowałem bios i dałem 3,2 i to samo. Nie wiem może coś robie źle (nie podnosze zasilania) to napiszcie.

 

Mobo: DFI Blood Iron P43-T34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i zabrałem sie do roboty, niestety jedyne co wywalczyłem to 3,2. Gdy daje 3,3 to w biosie jest niby ok ale po starcie Windowsa zegar wraca w stock.

 

Oto jakie mam teraz napięcia:

 

CPU: 1,26V

VTT: 1,22V

NB: 1,23V

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same pamięci nie ograniczają w obecnym układzie OC. Nie wiadomo jednak jak płyta prowadzi pamięci przy wyższym fsb. Wskazane byłoby ustawić je na sztywno 1:1. Dopiero jak zakończysz OC procesora weźmiesz się za optymalizację pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam 1:1, rano bede bawił się dalej.

 

Dalej nic, nawet jak CPU dam 1,32V a NB i VTT 1,3V. Żeby nie było PLL mam na 1,55V gdyż w tekście było żeby nie przekraczać 1,65V a ja następne napiecie w biosie mam 1,75V.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 2/3 opinie o tej płycie, mówią że słabo nadaje się do OC ale nie sądziłem że aż tak słabo. Wcześniej miałem identyczną płytę tyle że na chipstecie P35 i E6750 spokojnie szedł z 2,6GHz na 3,4GHz. Bios jest raczej ok. No nic chyba pora odkładać kasę na i5 bo raczej nie widze sensu kupowania kolejnej używanej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...