Skocz do zawartości
Gość Laki1231

Jak wyłączyć usypianie dysku HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Laki1231

Jak wyłączyć usypianie dysku HDD? Lepiej żeby ciągle się wyłączał i włączał, czy działał cały czas, jeżeli to ostatnie to jak wyłączyć jego usypianie? Komputer ma SSD oprócz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanika dysku najbardziej dostaje w tyłek podczas startu. Moim zdaniem takie ustawienie, zwiększające znacząco ilość startów i zatrzymań dysku nie wyjdzie mu na zdrowie, chyba że dysk byłby używany w taki sposób, że nie musiałby się rozkręcać co 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

No też mi się tak wydaje a on właśnie się tak załącza... więc lepiej żeby działał ciągle Dołączona grafika

 

Dziękuję można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a jak zrobic zeby dysk w ogole nie startowal wraz ze odpaleniem kompa ? Owszem moge mu ustawic zeby sie wylaczyl po minucie, ale o to chodzi zeby uniknac niepotrzebnych startow i stopow dysku. Oczywiscie spod windowsa musi byc jakas mozliwosc wybudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączenie dysku w opcjach zasilania to jedyny sposób na parkowanie głowicy? Da się inaczej to ustawić? Moja skrzynia czasem musi być w pokoju przesunięta, z oczywistych względów dobrze jeśli wtedy głowica siedzi na swoim miejscu. Obecnie miałem długi czas ustawione wyłączanie dysków po 20min. Mam 4 dyski już w PCcie i z każdego w czasie dnia korzystam parę razy. Więc łapią około 5-10 uruchomień dziennie. Myślicie, że może to mieć wpływ na żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił jak jest, dyski są po to aby chodziły, a bać się o rozpierduchę czegoś jest bezsensowne, bo równie dobrze możesz go wyłączyć i przy pierwszym lepszym starcie się rozwali

 

Edit:Srry że odświeżyłem temat, dopiero później przeczytałem datę ostatniego postu :P

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...