Skocz do zawartości
premass

Gtx 460 i wynik testu w occt, czy można uznać za wiarygodne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się was zapytać czy program Occt i jego wyniki pod katem testowania karty graficznej można uznać za wiarygodne?, pytam ponieważ ostatnio zacząłem bawić sie z moja kartą graficzną w oc i wyniki testów w owym programie są strasznie kiepskie po podkreceniu karty do poziomu 860 mhz na rdzeniu (standard 780) i 1840 na pamieciach (standard 1800) program ten podczas 20 minutowego testu wykazał okolo 850 błedow po czym na około minute, poltorej przed zakonczeniem testu ekran zgasł( komp i program dalej chodził) po czym właczył sie w momencie zapisu wyników do plików, temperatura podczas testu według occt 75 st. W tescie FurMarkiem 20 minut , Video card stability 20 minut, Atitool 20 minut, 3DMarku 11, i Najnowszym Hitmanie 30 minut grania z ustawionym wszystko na ultra w rozdzielczosci 1920x1080 ani jednej zwiechy, przekłamania czy jakiegoś niepokojącego objawu, temperatury wydaje mi sie ze tez w normie, W Furmarku pod max obciazeniem 81 st przy woltarzu grafy 1.075v(standard 1.037v)-Najwyższe ze wszystkich odnotowanych temperatur) w pozostałych programach jak i w grze hitman temparatury wachały sie od 53 st i dochodziły max według gpuz do 64 st. Chciałbym ta grafike kręcić dalej ale nie wiem czy jest sens bo jesli Occt ma racje to troche się to mija z celem.

Dziekuje z gory za pomoc

 

Dodam Ze Occt ktorym testowałem to 3.1.0 RC1

 

 

Moj sprzet to

Gtx 460 hawk

amd phenom 955 be - nie krecony, Jeszcze :]

Zasilacz ocz 600W

4gb Ramu Kingston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran zgasł - może wygaszacz albo czas nieaktywności?

OCCT / Furmark nie jest dobrym testem dającym 100% sprawdzenia na stabilność - one są ok do sprawdzenia nowych ustawień na szybko, ale z powoud specyficznego rodzaju testow nie sa w pelni miarodajne.

 

3DMarki i Heaven Benchmark są lepsze jak sie pusci w zapętleniu. Realnie to dopiero po kilku godzinach grania w grywychodzi czy cos jest ok czy nie - np miałem parę razy tak, że karta śmiga na OCCT czy furmarku, a odpalam BF3 i po 2 min jest crash sterownika.

Najbardziej zasobożerne są takie tytuły jak Crysis z HD texture pack, Metro 2033, BattleField 3 - zobacz sobie jakie są najczęściej odpalanie gry podczas recenzji kart na dobrych serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej nie wygaszacz, okres bezczynnosci tez raczej nie bo przy prawidłowym przejsciu testu nic takiego sie nie działo dodatkowo wybijalo mi podkrecone ustawienia i ustawiały sie na standard. Chciałem jeszcze zapytać czy jesli w testach syntetycznych temperatury dochodza mi do 82 st to czy mozna tak zostawić bo zadna gra nie rozgrzeje mi tak mocno karty czy jest to raczej za wysoka temperatura?? i jeszcze jedno gdyby zdarzyło sie ze po podkrceniu testy wykazuja błedy a gry nie to komu wierzyc i czy mozna takie podkrecenie zostawić?? i czy takie napiecie nie jest za wysokie? w sensie skróci mi zycie karty?

 

Po zdjeciu boku budy temp spadły o jakieś 10 stopni Dołączona grafikaDołączona grafika Occt nadal wywala błedy ale chyba przestane mu wierzyć bo przy pierwszym tescie 0 błedow w drugim kolo 20 na tych samych ustawieniach

Edytowane przez premass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...