Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie zmieniam platformę ze starego AMD Athlon II x2 4200+ Intela, zdecydowałem się na socket 1155 i za jakieś 2 tygodnie kupuję już pierwsze części i mam dylemat, ponieważ na daną chwilę nie dysponuję środkami by zakupić i5-3570k lub też i7-3770k, więc postanowiłem, że wezmę przejściowo do +/- lipca procesor Intel Pentium G860 i tutaj moje pytanie, czy jest możliwość podkręcenia tego procesora (Nawet o te parę Ghz)?

Wiem, że ma on zablokowany mnożnik, więc czy w tym wypadku da się go jakoś odblokować?

Płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3)

Ram: Corsair Vengeance 1866 Mhz 2x 4GB

 

P.S. Jeżeli możliwości nie ma to czy duża będzie różnica wydajności między G860 a G550?

 

Pozdrawiam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie procków non-K jest możliwe , wystarczy że płyta oferuje zmianę BCLK i ew. mnożnika .

 

G860 ma stały mnożnik 30 , ruszając BCLK z bazowych 100 mhz do 105-106 mhz można podkręcić tego procka o 150-180 mhz , jak dla mnie nie wiele warte OC , ~200 mhz to raptem 2-3 fps-y w grach .

 

Btw. Nie ma sensu brać ramu 1 866 mhz , nie wykorzystasz go a tylko przepłacasz , kup zwykłe ramy 1 333 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ma 3570K/3770K nie będzie różnicy między 1 333 mhz a 1 866 mhz .

 

Cała architektura nie reaguje na taktowanie ram czy jego opóźnienia .

 

Więc branie tych pamięci nie ma sensu , jak kosztują nie wiele drożej to bierz , w przeciwnym wypadku tylko przepłacasz .

 

Zresztą mało kiedy szybkość pamięci miała większy wpływ na wydajność , prędzej ilość pamięci wpływa niż jej szybkość .

 

Jedynie w FM1/FM2 APU od AMD wpływ taktowania ramu na wydajność iGPU jest znaczący .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dam111111

Mój g530 obsługuje tylko 1066 mhz .Nie wiem czy jak kupisz 1866 bedzie to mieć jakielkowiek znaczenie bo proc ustawi na 1066 lub 1333 - prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...