Skocz do zawartości
aml

Czy taki układ sieci w domu zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do modernizacji sieci w moim domu i mam wątpliwość czy poniższy układ zadziała.

 

Na strychu: Neostrada >>> router ADSL >>> switch 8 x lan >>>

Na 1 pietrze: 7 x lan - PC, drukarka, NAS itp.

Na parterze: 1 x lan - router wifi (jako AP) >>> HTPC (lan), konsola (lan), laptop (wifi)

 

Problem #1 Czy router ADSL dogada się ze switchem (potrzebuje co najmniej 8 portów lan)?

Problem # 2 Czy router wifi podłączony do switcha rozszerzy mi lan o kolejne 4 porty i czy wifi będzie śmigać?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez aml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P#1 bez problemu

p#2 raczej o 3 porty, Router na parterze będziesz musiał połączyć raczej LAN <=> LAN z routerem lub switchem. Ja mam tak to połączone właśnie. Mam wyłączone w routerze DHCP, nadane IP nie kolidujące z innymi urządzeniami. Dostępne są 3 porty lan + WiFi.

 

U ciebie warto też ustawić inne, odległe kanały na routerach, aby nie zakłócały siebie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście masz rację bo w większości przypadków tak jest, ale napisałem o 4 portach bo akurat myślałem o routerze, który ma opcję AP i wykorzystuje wówczas port wan jako lan.

W takim razie zabieram się do roboty. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_____________________________|->Switch->PC,NAS,itp

Neostrada -> router ADSL (DHCP) ->

_____________________________|->(WAN) Router (AP)->Laptop, HTPC

 

I musi działać.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...