Skocz do zawartości
Tato123

buda za ok 3200

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy ale sądzę, że napiszę zgodnie regulaminem.

 

Złożyłem taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/1yHq17/

 

 

 

Będzie OC ale bez szaleństw (coś 4.4), Win7/64, AutoCAD i Revit na 2 monitorach, bez grania, cenę 3200 można trochę przekroczyć. Chcę też w morele zlecić montaż i przedłużoną gwarancję (czy jest sens?).

moje wątpliwości to:

- karta (inna niż Quadro?)

- ram (dać 16GB?)

 

zamówienie chcę wysłać w tym tygodniu

pozdrawiam

Edytowane przez Tato123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać trochę tańszą wersję płyty - zamiast G45 brać o ~60+ zł tańszego G43 .

 

Ew. sprawdzony tandem I5 2500K + Asrock P67 Pro3 , choć na razie 2500K w morele nie widzę , cenowo wcześniej było jakieś 60 zł mniej niż 3570K + MSI Z77A-G43 ale to było zanim cena 3570K poszybowała na 950 zł .

 

Ew. możesz brać I5 2500K w ddr2.p za 780 zł + Asrocka z morele .

 

Za całość zapłacisz wtedy ~1 095 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie będzie dobrana pod kątem gier. Q600 jest polecana przez Autodesk więc zakładam, że nie ma tu większego "kitu" i na prawdę jest dobra do CAD.

Z tą ceną i5 3570k w morele to faktycznie coś "wyskoczyło" - może jutro się "poprawią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele czasami tak ma , niektóre podzpoły nagle z ot tak sobie ostro drożeją by po 2-3 dniach wrócić do poprzedniej ceny .

 

Zamiast 3570K można brać tańszego 2500K + Asrock P67 pro3 , 3570K nie ma jakieś szczególnej przewagi nad 2500K - niby mniejsze TDP i mniejszy procek technologiczny ale na dłuższą metę przy OC tego nie widać , do tego 3570K kręci się gorzej .

 

Asrock ma do tego sporo lepszą sekcję zasilania niż MSI G43/G45 , dopiero płyty na 450+ zł mogą się pod tym względem równać z Asrockiem P67 pro3 .

 

Jak nie potrzebujesz 2 i więcej PCI-E 16x czy USB 3.0 z przodu obudowy to go bierz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...