Skocz do zawartości
majki84

Słuchawki nauszne (250-300 zł) do słuchania muzyki na zewn. pod Nokię N8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z uwagi na fakt, iż moje słuchawki dokanałowe Sennheiser CX400-II się zepsuły i zwrócone zostaną mi pieniądze (prawie 200 zł), postanowiłem zakupić nowe słuchawki.

Z słuchawek tych byłem raczej średnio zadowolony. Brakowało mi w nich czystości dźwięku i klarowności wysokich i średnich tonów (dźwięk był trochę zamulony).

Chciałbym tym razem kupic słuchawki nauszne z uwagi na lepszy dźwięk i higienę uszu. Służyć mają do słuchania na Nokii N8 muzyki typu (vocal)trance, progressive, pop, lekki rock, głównie na zewnątrz, a więc dobre wyciszenie mile widziane oraz ewentualna możliwość ich składania. Biblioteka mediów to głównie MP3 w 320kbps, minimum 192 kbps. Kwota do wydania wg cen sklepów i-netowych to 250-300 zł, w bardzo uzasadnionych przypadkach może być więcej, np. do 400 zł.

W Saturnie w Szczecinie przesłuchałem kilkanaście modeli i jedyne jakie mi się podobały to AKG K518 LE (limited edition). Dźwięk czysty, vocal wyraźny, mocny bas. Trochę za ciepłe w dźwięku, ale do skorygowania poprzez EQ. Głośność na styk, max na telefonie a słuchawki dopiero dają czadu, więc na zewnątrz mogłoby być ciut za cicho.

Czytałem pochlebne opinie o Creative Aurvana Live!, ale nie wiem czy telefon da sobie z nimi radę. POza tym ponoć one są bardzo czułe na źródło i słychać wszystkie szumy na nich i niedoskonałości pliku.

 

 

Podsumowująć:

Do wydania ok 250-300 zł (w bardzo uzasadnionych przypadkach może być więcej, ale różnica w dźwięku musiałaby być naprawdę słyszalna)

 

Wymagania:- mają współpracować z Nokią N8 (w przyszłości pewnie z Samsungiem Galaxy S3 lub odpowiednikiem)

- Słuchawki nauszne

- typ raczej zamknięty do dobrego tłumienia odgłosów otoczenia i dobrego basu

- mile widziana możliwość składania

- żeby nie pociły zbytnio uszu

- długość kabla raczej krótka, tyle aby sięgnąć do telefonu w kieszeni (ok. 60-80 cm?), więc wersje DJ raczej odpadają, bo mają długaśne kable

 

Preferencje:

- muzyka (vocal)trance, progressive, pop, lekki rock, głównie w MP3 @ 320 kb/s

- lubię głęboki, mocny bas, ale z wyraźnymi średnimi tonami i wysokimi, a więc dźwięk dość "jasny", Equalizer zazwyczaj ustawiam w "smutną buźkę", podbijąc średnie/wysokie tony (ale to w PC przy głośnikach Logitech Z-5500 bo mają nadmiar basu i braki wszędzie indziej)

- ogólnie mogą być trochę ciepłe w dźwięku, ale żeby nie były przez to zamulone i nie było wrażenia, że odsłuch jest przez jakiś koc

- krystalicznie czysty dźwięk

Serdecznie proszę o pomoc w wyborze słuchawek i przedstawienia swoich sugestii i typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś z tym nowym tematem.

http://forum.purepc..../page__st__3240

 

Ja mam CAL, na auzentech 7.1 prelude grają bosko.

Podłączone pod HTC Wildfire S d00py nie urywają, płasko i bez polotu.

Na szczęście nie używam ich z urządzeniami mobilinymi.

Jednak szwagrowi się bardzo spodobały i zastanawia się nad ich zakupem do Galaxy 2.

Najlepiej sam przesluchaj.

CAL są tak popularne, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem kogoś, kogo możesz odwiedzić z piwem i posłuchać parę minut ulubionych kawałków na swojej Nokii.

Pzdr

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...