Skocz do zawartości
ShadowPXP

Ocena zestawu, poprawa i pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zadać kilka pytań, na które mam nadzieję będzie w stanie ktoś odpowiedzieć.

Najpierw opiszę w czym rzecz. Otóż chciałbym złożyć komputer do gier, mam na myśli również te nowsze tytuły,

byle by przynajmniej chodziły na minimalnych/średnich detalach.

Zależy mi również na tym, aby było jak najtaniej, zbyt wysokiego budżetu nie posiadam, ok. ~2000-2100zł

Zestaw jaki złożyłem widnieje poniżej, jest on "nieco" ponad mój budżet i tutaj moje pierwsze pytania.

1. Czy ten zestaw jest w ogóle dobry i optymalny do gierczenia w gry?

2. No i czy nie dałoby się zamienić paru elementów na coś tańszego, ale i dobrego.

Zależy mi również na tym, aby np. po pół roku/roku zakupić lepszy procesor, np. i5-2500K albo i5-3570K.

No chyba, że lepiej teraz kupić lepszy procek a zrezygnować z karty graficznej na rzecz jakiejś słabszej, sam nie wiem.

Prosiłbym o pomoc.

 

Mój zestaw (Cena: 2283,55zł - Morele.net):

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7850 2048MB DDR5/256b D/H/D PCI-E (11200-07-20G)

Pamięć Corsair DDR3 8GB/1600 (2*4GB) VENGEANCE CL9-9-9-24GREE CMZ8GX3M2A1600C9G

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU (OCZ500MXSP-EU)

Procesor Intel Core i3-3220/3.30GHz 3MB LGA 1155 Box (BX80637I33220)

Płyta główna ASRock Z77 PRO3

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

DVD wyjmę z mojego obecnego komputera ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy Ci będzie Ci się chciało rozkręcać potem komputer w celu wymiany CPU. Jesli tak - to ten zestaw jest ok, bo bedziesz mógł grać już.

 

To co bym wymienił to:

płytę główną na MSI http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__5009/__P_yty_G_wne_MSI_Z77A_G43_DDR3_Lga1155_/

zasilacz na http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__5309/__Zasilacze_SilentiumPC_Deus_G1_500W_80_Bronze/

 

chyba, że bardzo Ci zależy na modularnych kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar wymieniać cpu za pół roku, bierz Pentium G645/G860. Kartę można wymienić na 1GB, przy tej karcie 2GB w zasadzie nic nie daje. Będziesz miał zamiar podkręcać tego i5? Jak nie to możesz brać płytę na chipsecie B75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, na pewno się przydadzą,

co do kręcenia procka, tego sam jeszcze do końca nie jestem pewien, więc wolę uzbroić się w Z77, chociaż róznica cenowa spora od B75.

I o statnie pytanka.

1. czy po zamianie procesora i3-3220, na Pentium G860, nie stracę dużo na grywalności, np. w bf'a?

Bo czytałem że między tymi prockami nikłe można różnice odczuć. Zmieniłbym na tego pentium'a bo dużo tańszy.

2. Później zbytnio problemu nie będzie z wymianą procka na i5?

3. No i czy ten zestaw dobry z tym Pentium'em ^^

Ew. jeszcze zamienię tą kartę graficzną na tą: Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4800) (wer.OC - OverClock) (GV-R785OC-1GD) Edytowane przez ShadowPXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karta hd7850 od Gigabyte bywają problemy. Proponowałbym np. MSI, Asus (3 lata gwarancji) lub Sapphire, XFX (2 lata gwarancji).

Pamięci mają wysokie radiatory, gdy zmienisz cpu na i5, będzie problem ze zmieszczeniem chłodzenia cpu. Weź najtańsze co jest, Goodram, Corsair. Zasilacz lepszy byłby OCZ ZS 550W, XFX core 550W.

Obudowa, np Brutus 430, ma usb3.0 na froncie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...ry/info/QTvG8c/ + grafika na ją cię stać:

-Sapphire 7850 662zł

-Gigabyte GTX660 819zł

 

Porównując z twoim zestawem:

- Nie potrzebujesz takiej elektrowni jak xfx 550 przy tak piekielnie energooszczędnych podzespołach.

- Dual channel,opóźnienia i taktowanie nie dadzą ci nawet pół fps w żadnej grze,więc markowy Corsair 1.5V wraz z radiatorem w jednej kości jest więcej jak wystarczający.

- Do procesora bez "k" nie potrzeba płyty z chipsetem Z77,dobrze wyposażone,sprawdzone MSI na B75 sprawdzi się tutaj idealnie.

- Jeżeli nie potrzebujesz zintegrowanej grafiki w procesorze warto brać pełne 4 rdzenie jakie oferuje Core i5-3350P,wtedy nie będziesz musiał wymieniać procesora w przyszłości.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzec Dołączona grafika Wielkie dzięki za wszelkie rady.

Obecny zestawik:

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7850 1024MB DDR5/256b D/H/D PCI-E (11200-16-20G)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

Zasilacz Thermaltake Smart 430W SP-430PCWEU

Pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9)

Procesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637153350P) <-- jak kasa dopisze, jak nie to Pentium G860

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X OPTIMA <-- jak będzie i5 ^^

 

Przystałem jednak przy tych ramach 2x4gb.

Moje pytanko, czy aby ten zasilacz ciut nie zasłaby?

No a dwa, trochę odbiegając od tematu? Jakaś diametralna róznica jest między prockami intela a amd?

Bo amd jest o wiele tańszy i zastanawiam się czy go aby nie wziąć? Gdyby amd to jaki procek?

Jakieś rady, zastrzeżenia?

Edytowane przez ShadowPXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...