Skocz do zawartości
mavii

Czy to dobry zestaw? do +/-1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem złożyć komputer do grania, internetu i ogólnie filmów muzyki.

 

CPU: i5 3470 - 731zł

 

Mobo- MSI B75MA-E33 - 199zł

 

HDD- WD 1TB WD10EZEX - 262zł

 

ram - GoodRam 4gb pc1333 - 62zł

 

zasilacz - chieftec GPA-500S8 (80+) 500W-bulk - 162zł

 

karta wifi - TP-LINK tl-wn751nd - 44zł

 

obudowa - silentium brutus 410 - 144zł

 

RAZEM = 1604

 

Komputer nie do OC, mam do tego zestawy napęd DVD oraz grafikę gigabyte radeon hd 6850 - te 2 rzeczy już posiadam.

 

Czy to dobry zestaw tak na dłużej niż rok?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożył bym kilka zł do XFX Core 450W - mocniejszy i zbudowany na lepszej platformie niż ten Szef .

 

Ew. polski SPC Deus G1 500W , cenowo podobnie a także mocniejszy niż Szef / XFX , do tego dosyć dobrze okablowany .

 

Reszta może być .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware'owo ok, ale dołożyłbym do trochę lepszej sieciówki. Wifi 300mbps się bardzo przydaje. Nawet jak nie masz teraz routera N to w przyszłości pewnie będziesz miał.

 

Kopiowanie po lanie z wolnym WiFi to mordęga niestety.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__47/id_produktu__3991/__Karty_Sieciowe_TP_Link_TL_WN851N_WiFi_PCI_300_Mbps_802_11n/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus owszem ma wiecej mocy ( ~456 W na linii +12V w przypadku wersji 500W ) i lepsze okablowanie ( choć nie wiem jak do końca jest z okablowaniem w XFX , kiedyś miał dobre - teraz opis wtyczek to kilka zdań ) ale oparty jest na gorszej elektrycznie platformie niż XFX .

 

XFX Core to konstrukcja jednego z największych producentów zasilaczy i podzespołów do nich - firmy Seasonic , Deus to znowu konstrukcja jakieś chińskiej firmy , która do tej pory była znana na ich rynku , choć wyszła im jako tako .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem że przy tym XfX to maksymalnie do tego zestawu wejdzie 7850 karta? i to jeszcze zasilacz te nie ma wystarczająca pinów.

 

a taką kartę : http://www.krsystem.pl/tplink_tlwn881nd_karta_sieciowa_pcie_wireless_802.11n300mbps_2-item-17717.html

 

na PCIe nie lepiej? bo to tym się tylko różni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 450W ma 408 W na linii +12V .

 

I5 3470 to pobór mocy 77W max ( jego TDP ) , w rzeczywistości będzie brał mniej .

 

Zostaje ~331 W na inne elementy , parę W biorą dyski i napędy - liczmy po 5W na 1xHDD i 1xDVD-RW , nadal zostaje ~320 W .

 

HD7850 ma TDP 130W , w grach pobiera ~95 W , HD7870 to odpowiednio 175W/115 W , HD7950 ma odpowiednio 180W/145 W , HD7970 - 230W/190W .

 

Nawet uwględniając TDP I5 i HD7970 wychodzi pobór prądu na poziomie ~310 W procek + karta , 320-330 W wraz z innymi elementami .

 

Wciąż zasilacz ma ~80 W rezerwy .

 

Co prawda przy lepszej karcie czy procku zdolnym do OC warto się zaopatrzyć w mocniejszy zasilacz aby był większy zapas mocy i zasilacz nie pracował tak wysilony .

 

Co do kabli - wg. obecnego opisu model 450W ma 2x Molex i 1 wtyczkę PCI-E 6+2 pin .

 

Nie wiem ile wtyczek potrzebują lepsze karty , do HD78xx powinien wystarczyć .

 

Z tego co widzę to model 550W jest dużo lepiej okablowany - 6xMolex , 9xSATA i 2 wtyczki PCI-E - 1x6pin + 1x6+2 pin .

 

Przynajmiej tak wynika z opisu w morele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zasilacz do 200zł bo takto można iść ciągle w górę no 201 to zrozumiałem że też zapłacę, obecnie do tego zestawu mam 6850 noi jakby za rok czy dwa zmienić tylko kartę np na 7870 (czy 7950 ale to raczej nie ) to żeby zasilacz dał radę, biorę taki procesor i płytę bo nie przewdiuję OC, chciałbym by procesor z 3 lata na pewno pociągnął kompa w porywach do 5, myślę że da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 450W nie będzie miał problemu z zasileniem HD7870 .

 

Z powyższych danych można wyliczyć pobór mocy przez I5 i HD7870 na 252W max, realnie poniżej 200W , zostaje ponad 200W zapasu dla innych elementów .

 

Nie wiem ile i jakich wtyczek wymaga HD7870 , więc ew. tu może być problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...