Skocz do zawartości
zapsu

Zakup iPhone 4S - kilka pytań. Simlock, JB, aktywacja, gwarancja itd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu iPhone 4S. Nie będę ukrywał, że chciałbym zakupić telefon nowy z gwarancją, ew w stanie idealnym. W związku z tym, że budżet jaki posiadam nie pozwala mi na zakup nówki z polskiej dystrybucji, planuję pozyskać model pochodzący z sieci zagranicznej. W związku z tym posiadam kilka pytań.

 

Oto one:

1. Aby ominąć simlock będę musiał zakupić kartę grevey. Czy istnieje jakieś ograniczenie sieci oraz wersji oprogramowania których karta nie obsługuje?

2. Gwarancja z zagranicznej sieci będzie ważna w Polsce?

3. Konieczna będzie karta sieci z której pochodzi telefon by go aktywować?

4. Gdybym chciał zrobić JB, karta grevey będzie stanowiła jakiś problem?

 

Na chwilę obecną to wszystkie moje pytania. Dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie baw sie w geveye i inne cuda to z tym jest losowo i czesto wystepuja problemy po aktualizacjach. W przypadku ip4/4s/5 powinien Cie internesowac tylko fabrycznie odblokowany telefon (innej opcji odblokowania i tak w zasadzie nie ma). W przypadku kupna telefonu z simlockiem najtaniej da sie go odblokowac z AT&T, ewentualnie naszej z Playa, ktore operator odblokowuje za darmo po zgloszeniu takiej potrzebny. Gwarancja jest roczna, bez znaczenia w jakim kraju kupisz. Jailbreak aktualnie tylko do 5.1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na tablica.pl jest dużo ofert z W-wy w cenach które mi pasują. Mieszkam w Łodzi, więc mogę podjechać spokojnie i odebrać osobiście. Będę polował na telefon z polskiej sieci.

 

iPhone 4S z Plus GSM lub T-Mobile będzie miał simlock?

Orange zdejmie mi za 77 zł?

Mam abo z Play, więc sim mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskich sieci w przypadku iPhone'a tylko Play i Orange sprzedaja telefony z simlockiem. W przypadku Orange musisz miec dowod zakupu a sam telefon musi byc na wciaz na gwarancji. Inaczej nie zdejma, wiec tu przy zakupie z drugiej reki moze byc problem. Mozna to obejsc poprzez serwisy nieautoryzowane, ale koszty beda wyzsze niz 77zl. Z Playa jest roznie, niektore odblokuja sie z automatu po wlozeniu innej karty, w innych podobno trzeba to zglosic samemu i wowczas operator dopisze je do listy. Wiem jednak, ze czasem bywaja z tym problemy. Pozostali dwaj operatorzy sprzedaja odblokowane sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja odblokowania jest jak najbardziej. Są stronki które mają fajny cennik odblokowania, i tam za co prawda dość spore pieniążki ale da się odblokować np z angielskich/norweskich sieci. Oczywiście w pełni legalnie, i z możliwością późniejszego update'u iOS. Play sprzedaje bez simlocka w chwili obecnej (przynajmniej mój 4S jest bez simlocka) był jeszcze z softem 5.1.1. I przy takim jest możliwy JB, 6.0 i 6.0.1 na chwile obecną i na 99% nie będą mieć JB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecacie iPhona 4S?

 

Z perspektywy użytkownika platformy iOS od czterech lat (Touch 2G, iP4) - w tej cenie rozglądałbym się raczej za SGS III / Note 2 ;)

//wybaczcie ewentualną zdradę

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...