Skocz do zawartości
Koju

Pytanie odnośnie dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam szybkie pytanko odnośnie pamięci, mianowicie czy kość KVR800D2N5/2G Kingstona będzie pracowała z taką samą kością w trybie dual channel.

Kość jest dwustronna jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

Edit:

Na stronie producenta piszę że ta kość nie pracuje w dualu ale spotkałem kilka aukcji gdzie piszą że kości są sparowane :/

Zapytam może inaczej ....

Płyta EP31-DS3L obsadzony jeden slot KVR800D2N5/2G.

Chce dorzucić drugie 2 GB i nie wiem czy dać KVR800D2N5K2/2G czyli 2 x 1 GB w dualu czy dokupić taką samą kość jak mam aktualnie.

Proszę o podpowiedz jak to ma się w praktyce.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Edytowane przez Koju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż aktualnej odpada (platforma dość stara więc za bardzo nie ma co w nią ingerować) poprostu chcę dorzucić drugie 2 GB ale zbytnio się na tym nie znam żeby to hulało bez błędów na ramie.

Reasumują dokupuje drugą taką samą używke i działają jako single ? 2 x 2GB widziane w systemie 4 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup drugą kość 2GB. Chipset P31 ma poważne ograniczenia jeśli chodzi o obsługę pamięci. Praktycznie aby wykorzystać więcej niż dwa sloty, musiałbyś mieć pamięci jednostronne.

 

Nie wiem jak ceny obecnie stoją. Na giełdzie jeden użytkownik miał do sprzedania dwie kości po 2GB w cenie 60zł za kostkę. Wtedy możesz sprzedać ewentualnie swoją kość. Pamięci Kingstona sa dość popularne, nie powinno być problemu z dopasowaniem podobnej/takiej samej kości. System 32bit będzie widział w granicach 3,25-3,5GB. OS 64bit zobaczy całość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie aby wykorzystać więcej niż dwa sloty, musiałbyś mieć pamięci jednostronne.

 

Nie będę się bawił w dual channel ponieważ moja kostka nie pracuje w tym trybie,wiec mam zajęty tylko jeden slot.Chcę tylko wiedzieć czy jak dokupie drugą taka sama kość (też powiedzmy dwustronną) KVR800D2N5/2G czy nie będą kolidowały ze sobą na tej płycie i czy winda 32 bity zczyta ~ 3,5 GB całości ? Oczywiście kości nie będą pracowały w dualu.

 

Ehh coś źle doczytałem ;)

Temat do zamknięcia wszystko jasne.

Dziękuje

Edytowane przez Koju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...