Skocz do zawartości
cochin

Modernizacja zestawu E7500+HD4850 [500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam bardzo podobna konfiguracje i pytanie.

Mam Intel E7500 2.93ghz - ale leci na 3,4ghz na codzien, jak bedzie trzeba pokombinuje zeby bylo wiecej

plyta glowna gigabyte chyba GA-EP43-UD3L

ram 4gb DDR2 !

zasilacz bequiet L7 430W

radeon hd4850

dysk wd 1TB sata3 (plyta obsluguje tylko sata2)

 

Zastanawiam sie czy jest sens zmieniac tylko grafike, np na tego hd7770 ? procek i ram ddr2 nie beda waskim gardlem dla niej?

czy moze wiecej osiagne zmieniajac procek i plyte na nowsze, do tego ddr3 i zacznie dysk na sata3 dzialac. wtedy kasy na grafike nowa by juz nie starczylo.

 

nie stac mnie teraz na wymiane wszystkiego Dołączona grafika tak 500zl powiedzmy by sie znalazlo, ale ogolnie im mniej tym lepiej..

Bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi.

 

aha dodam jeszcze ze komp mialby mi sluzyc do okazjonalnych gierek. a poki co mam monitor lcd 1280x1024, wiec tych gier w full hd odpalac nie bede.

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humanoidal, tylko że cochin będzie na razie grał i tak w 1280x1024. W takiej rozdzielczości HD4850 powinien dawać jeszcze radę, zwłaszcza do okazjonalnych gierek.

Wydaje mi się, że jak budżet nie pozwala nawet na i3 + mobo, rozdzielczość nie jest za wysoka, wstrzymać się i przy budżecie ok 1000zł można myśleć nad i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm dzieki za odpowiedzi, w full hd nie gram i monitor to akurat ostatnia rzecz jaka bym zmienial (filmy przerzucam na tv hd ready)

ten hd4850 faktycznie starcza prawie do wszystkiego, jak cos bardziej wymagajce to mozna zawsze z detali zjechac... no ale.. Crysis 3 nawet nie uruchomie na tym :)

 

Klaus to myslisz zeby dorobic na mobo+i5 i ram? grafike zostawic te co jest i jak dorobie zmienic grafike? bo chyba nie liczyles ze ten 1000zl starczy na wszystko :)

 

paradoksalnie ta grafika to najstarsza czesc w kompie, a tu wychodzi ze lepiej zmienic wszystko inne a ja zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota ok. 1000zł pozwala na i5+mobo+ram. Z frafiką się nie zmieścisz. Mógłbyś wtedy sprzedać wszystko (mono, cpu, ram, grafika - będziesz miał zintegrowane gpu) i kupić coś nowszego, HD7850, GTX650ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o rozdziałce doszła później. Ale mam trochę inna koncepcję: sprzedaj obecne graty, spokojnie powinieneś 350zł za to dostać i wtedy kupujesz:

 

MSI B75MA-E33

Pentium G860

4GB DDR3

HD 7750 DDR5

 

Zyskasz od razu na wydajności wszystkich komponentów. Z czasem dołożysz drugą kostkę ramu, procesor na tego i5 i jeszcze mocniejszą grafikę (o ile w ogóle będziesz odczuwał taką potrzebę)

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą grafiką to tylko się tak wydaje. Posiadam GF GTX460SE (tak, tą wykastrowaną) i nowe tytuły (Dishonored, wydane kilka miesięcy temu, dla przykładu) lecą mi na ultra detalach. Z tym, że również posiadam 19" i gram 1280x1024, a resztę sprzętu mam trochę gorszą niż cochin.

 

Dlatego według mnie, jeśli nie zamierzasz hardkorowo grać w takiego Battlefielda 3, wystarczy Ci wymiana samej grafiki, a efekty będziesz miał o niebo lepsze. Nienajgorszym wyborem (oczywiście za ~500zł) byłby Asus GeForce GTX650 bądź też MSI ATI Radeon HD7770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...