Skocz do zawartości
charger

Upgrade komputera 600 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadło mi ostatnio troche gotówki i postanowiłem coś zmienić w swoim zestawie. 600 zł licze już ze sprzedaniem procesora, grafiki nie chce narazie zmieniać. Jeśli zmienie podstawke to dodatkowo sprzedam płyte. Pracuje sporo w programach CAD i GIS, podczytuje dużo rastrów. Czasami zagram w gry pokroju Wiesiek 2 czy Skyrim.

 

 

Athlon II X3 450 Rana @3,6 GHz + Spartan HE923

ASRock M3A770DE AM3

GOODRAM DDR3 4x2GB 1333MHz CL9

VERTEX ATI Radeon HD4850 1024MB DDR5 625MHz@750MHz/3600MHz@4200MHz + Accelero Twin Turbo

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache

OCZ MODXSTREAM PRO 500W

Cooler Master Elite 430

 

 

Mam kilka pomysłów:

 

- Używany Phenom X6 ~1090 + lepsze chłodzenie, do tego OC;

- Nowy Phenom X4 960T, postaram się go odlblokować, do tego OC + SSD 60GB na system (Samsung 830, Crucial M4);

- Używana i5 1156 + używana płyta;

- Używana i5 1155 + płyta B75.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj procesora który odblokowuje się do Phenoma II X4,z racji iż masz płytę,która pozwala na odblokowywanie rdzenii,x6 nic nie daje w grach praktycznie,do tego grafika na poziomie HD6850/6870/5850 w zależności od pozostałego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens pompować pieniążki w X6,jak unlocka do X4 można mieć za 200zł,a resztę gotówki przeznaczyć na lepszą grafikę/ssd.

PS.4850 to stanowczo za słaba grafika do Wieśka,chyba że w najbliższym czasie będzie nowy fundusz na nową grafikę.

Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens pompować pieniążki w X6,jak unlocka do X4 można mieć za 200zł,a resztę gotówki przeznaczyć na lepszą grafikę/ssd.

PS.4850 to stanowczo za słaba grafika do Wieśka,chyba że w najbliższym czasie będzie nowy fundusz na nową grafikę.

 

Tylko widzisz grafika mi nie przeszkadza i narazie jej nie zmieniam. Przeszedłem zarówno jedną jak i drugą gre i nie zauważyłem żeby była niewystarczająca. W 1080p z wyłączonym ubersamplingiem, detale medium/high ponad 30 klatek, czasami spadki do 25. Mi to wystarczy. 4850 DDR5 to w sumie to samo co 4870. Z resztą, grafika mi narazie nie jest potrzebna bo gry nie są priorytetem.

 

Używana i5 + nowa płyta B75 = ~ 730 zł

Używany PII 965/960T + nowy Samsung 830 = ~630 zł

 

Zastanawiam sie tylko czy warto kupować i5 kosztem SSD. I jak wygląda praca na jednym i drugim zestawie. Wydaje mi się, że szybszy dysk poprawi komfort wczytywana rastra w tifie który ma nawet kilkaset MB, natomiast ciekawe jak te procesory mają się do siebie w trakcie pracowania na pliku CAD z kilkudziesięcioma warstwami. Niby na obecnym zestawie nie pracuje się źle, ale czasami czuje małe zgrzyty szczególnie gdy jest dużo szrafur na wielu warstwach. Denerwuje to szczególnie, kiedy przy wektoryzacji co chwile trzeba przybliżać i oddalać.

 

Niestety na i5 + SSD narazie funduszy brak :)

 

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...