Skocz do zawartości
maxmati

Jaki zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wymienić parę częsci i zastanawiam się czy mój zasilacz sobie z tym poradzi.

Podzespoły jakie były by po modernizacji:

Procek: AMD FX-8350;

Płyta główna: MSI 990XA-GD55;

RAM: Corsair 2x8GiB;

Grafika: AMD HD4850;

Zastanawiam się również nad dołożeniem jakiejś słabej drugiej grafiki tylko do Internetu itp.

do tego jeszcze dysk HDD i SSD.

 

Zasilacz jaki teraz posiadam to: Ever Antec EarthWatts 380W jak myślicie podoła nowemu prockowi czy nie?

Dodam że nie będę go kręcił.

Edytowane przez maxmati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj ogólny budżet na komputer to coś dobrego złożymy i napisz także obecną konfigurację.

 

...i do czego wykorzystywany będzie komputer, rozdzielczość w jakiej grasz, czy zamierzasz podkręcać Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ciezko. FX moze wziac 125W a radek 150. Razem mamy 275W a ten zasilacz daje na linii 12V ok 250W. A to tylko sam procek i grafika, reszta podzespolow tez ciagnie nieco z tej linii.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że będę składał bardzo nietypową konfiguracje zarówno z punktu widzenia hardware jak i software.

Mam zamiar postawić linuxa i dać mu tą słabszą grafikę do dyspozycji(jeszcze niewiem co to będzie) i teraz na linuxie odpalam wirtualizacje windowsa 7 przekazując mu moją obecną grafikę przy pomocy iommu. To by było tyle co do kofiguracji ze strony software. I do takiej kofiguracji wymagany jest jednak dość nietypowy sprzęt. Przedewszystkim potrzebne są mi dwie karty graficzne jedna słabsza dla linuxa druga mocniejsza dla windowsa.

 

Mój obecny sprzęt:

Procesor- Phenom x3 720BE;

Płyta- AsRock A780GXH/128M /AMD 780G;

RAM- 2x2GiB DDR 2 GODRAM + 2GiB so-dimm przez przejscówke (działa to fatalnie jeśli chodzi o prędkość ale 6GiB to dla mnie zdecydowanie minimum)

Zasilacz- Ever Antec EarthWatts 380W

Grafika- HD4850

 

Grać będę w roździelczości 1920x1080 ale nie jest to główne przeznaczenie tego komputera którym jest programowanie dlatego skłaniam się w stronę mocnego równoległego procesora, dużej ilości pamięci RAM oraz dyskowi ssd. Podkręcać raczej nie będę przynajmniej narazie.

 

Aha jeszcze grafika w gre wchodzi tylko AMD ze względu na sterowniki.

 

Budżet ~2700zł tylko że to budżet z monitorem 22" fullHD

Edytowane przez maxmati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie...jaki zasilacz do tego zestawu?

 

1. Intel Core i5-3470 3.20GHz

2. Asrock Z77 Pro3

3. MSI GeForce GTX 660 TwinFrozr III OC 2GB DDR5

4. Obudowa SilentiumPC Gladius M40

5. Dysk Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

6. Pamięć Kingston HyperX Blu DDR3 8192MB 1600MHz CL10

7. Napęd Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny

Najchętniej jakiś modularny...nie chcę walczyć z ilością kabli w obudowie.

Czy w granicach 550 W wystarczy czy brać coś w granicach 650 W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...