Skocz do zawartości
Raav

MSI Z77A-G45 - zamiennik z WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

planuję zakup zestawu komputerowego, który polecacie na swoim portalu (budżet między 3300 a 4200). Mam jednak jeden problem - płyta główna polecana przez Was nie obsługuje WiFi. I tu rodzi się pytanie, czy lepiej kupić kartę sieciową z WiFi za ok 140 zł, czy może jest jakaś płyta główna o podobnych standardach co MSI Z77A-G45, droższa o 100 zł, ale posiadająca WiFi?

 

Niestety osobiście dopiero poznaję tematykę płyt głównych, więc nie znam się na poszczególnych modelach czy specyfikacjach. Dlatego też pytanie kieruję do Was, na pewno będziecie wiedzieli lepiej niż ja, która z opcji jest bardziej opłacalna. Osobna karta WiFi, czy płyta główna z wbudowanym Wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle się wyraziłem.

Płyta główna nie ma WBUDOWANEJ karty WiFi. Chodzi mi o to, czy lepiej wydać 150 zł na kartę sieciową z WiFi, czy znajdą się jakieś ciekawe płyty główne za max 530 zł, które mają wbudowaną kartę sieciową WiFi

 

O, Humanoidal mnie zrozumiał. Dzięki ;)

 

Mówisz, że za 50 zł, a w takim razie polecisz jakąś sieciówkę? Mi polecono tę TP-LINK TL-WDN4800, jednak kosztuje swoje 150 zł

Edytowane przez Raav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak daleko masz router, bo jak blisko to wystarczy coś takiego: http://www.kurtmedia...XP-Vista-7.html

 

 

Jak potrzebujesz mocniejszego sygnału to: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-97569-EDIMAX-EW-7612PIn-PCI-E-KARTA-WIRELESS-N-300MBIT.html

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pokoje dalej, więc pewnie ta druga lepiej.

Ale rozumiem, że z taką kartą nie będzie żadnych problemów? Biorąc pod uwagę to, że na przykład często streamuję gry, wtedy to download i upload wykorzystywane są na maksa naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowane WiFi mają jedynie drogie płyty (najtańszą którą znam jest MPower), Gigabyte robi wersje "wifi" swoich płyt, gdzie dostaje się kartę wifi, jednak się dopłaca jakieś 100zł.

 

MSI Z77A-GD45 i 4200zł? Jaki Ci zestaw doradzono? Ja w swoich daję GD55 jeśli zestaw jest 4k<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żebyś dobrał kartę sieciową odpowiednią do routera pod względem standardu szybkości w jakiej nadaje aktualnie twoja sieć. Taka jak podał kolega @humanoidal jest ok obsługuje standard N. Co do routera zastanów się nad taką maszynką:

TPLINK TL-WDR3600

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2268&model=TL-WDR3600

 

za dobre pieniądze jak trzeba wgrywasz openwrt i router fruwa :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem taką kartę: http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn781nd-330423/ i jestem zadowolony. Funkcję swoją spełnia, zasięg super (z drugiego pokoju, po drodze przedpokój, odległość ok 12m w linii prostej i dwie ściany po drodze), i przede wszystkim super cena, także polecam. Podobno takie karty na pci-e są lepsze niż na usb, sam jednak tego nie sprawdzałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, router mam Linksysa WRT54GL

Kupiłem inną kartę sieciową, ponieważ była na stanie, ale nie jest kompatybilna z win 8 i są problemy. Muszę coś z tym zrobić, chyba kupię kartę, którą podał Humanoidal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to karta TP LINK TL WN851ND. Ze sterownikami windowsowymi komputer się wiesza po kilku minutach (nie tylko mi, dużo osób tego doświadcza).

Sterowniki TP LINK wspierają win 32 bit, 64 jeszcze nie. Mogę zainstalować stery w trybie zgodności, wtedy z samą instalacją nie ma problemów. Internet też niby dobrze działa, ale czasem się dziwnie zachowuje (od czasu do czasu strony się w ogóle nie ładują lub ładują się bardzo wolno).

 

Chciałem wypróbować stery Atheros, ale nie potrafię znaleźć odpowiednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już. Jak instaluję sterownik poprzez menedżer urządzeń (klikam prawym na karcie i aktualizuj sterownik), wybieram folder ze sterownikami i dostaję komunikat:

 

"system windows odnalazł oprogramowanie dla tego urządzenia, ale napotkał bład podczas próby zainstalowania go:

 

Nie można odnaleźć określonego pliku"

 

 

 

http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WN851ND&version=V1

 

Nie ma w ogóle wersji dla Win8, a według listy wspieranych systemów przy win8 64 bit "Coming soon, please continue to check back for updates"

Edytowane przez Raav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wskazuj folderu tylko dokładnie plik ze sterownikiem tyczy się sterownika atheros. Tak samo co do sterownika ze strony tplinka TL-WN851ND_v1_110825.zip rozpakowujesz TL-WN851ND v1_110825Driver FilesWindows 7 64bit i masz sterownik 64bit dla w7.

 

PS

Jak chcesz mogę Ci to jutro ogarnąć przez teamview.

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...