Skocz do zawartości
Divek

Wielo-zadaniowy kompiutor

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp można ominąć.......

O ile przy korzystaniu z ograniczonej ilości aplikacji moja stara maszyna sprawdza się wyśmienicie

to przy próbie pracy na wielu programach naraz, komfort pracy znacznie się obniża.

Głównym powodem jest zaledwie dwu-rdzeniowy procesor i mała ilość ramu.

 

Proc: E8400 OC'd 3800mhz

Mobo: ASUS P5K-e

Ram: 4gb Corsair XMS DDR2

K.graf: HD6850 od szafirków

SSD: SAMSUNG 830 128gb

 

Na początku zamierzałem wymienić sam RAM i pozostać przy obecnym Piecyku ale gdy zobaczyłem ile wyniesie mnie wymiana tych 4gb na 8gb to byłem lekko zszokowany.

Starszy, gorszy wydajnościowo, nie-przyszłościowy RAM DDR2(przy kościach powyżej 2GB) jest 3-krotnie droższy od swojego nowszego lepszego odpowiednika.

Kupno 8GB DDR2 to koszt 400pln a nowszych DDR3 140pln, rozumiem, że Stary RAM zaczyna nabierać wartości kolekcjonerskich Dołączona grafika

Także szybko się wyleczyłem z ulepszania starego piecyka i postanowiłem zainwestować w coś nowego co będzie bardziej odpowiadać moim aktualnym wymaganiom.

.........................................Koniec wstępu

 

 

Będę potrzebował czegoś co z zapasem mocy udźwignie naraz Photoshopa, Autocada, Winampa, Przeglądarkę z kikunastoma aktywnymi kartami, wow-a, wirtualną maszynę i film w HD,

tak, nie ma to być żaden demon-szybkości w pojedynczych aplikacjach, chodź nie popadając też w drugą skrajność.. pewne parametry w 1-wątkowym aspekcie też musi utrzymać.

 

Dokładnie będę potrzebował

CPU, MOBO, RAM i zasilacz

grafika i SSD pozostaną ze starego PC, zasilacz 450W Corsair już się pewnie nie załapie Dołączona grafika

 

I tutaj prosiłbym o jakieś ciekawe propozycje w przedziale 1100-1300pln

FX-6300 od Czerwonych wydaje się ciekawą propozycją ....

 

 

z góry dzięki za propozycję i porady czego się powinienem wystrzegać Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=8d4RtvMQp10
Edytowane przez Divek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300 to nie najlepszy wybór do tego typu zadań .

 

Do tego proponuję Xeon E3 1230V2 za 875 zł + MSI B75A-G43 za 259 zł i na początek Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 za ~120 zł .

 

Razem : 1 254 zł ,

 

Ceny z morele.net , zasilacz spokojnie wystarczy do tego sprzętu .

 

Xeon to serwerowy odpowiednik I7 - sporo tańszy i pozbawiony iGPU , a tylko 100 mhz niżej taktowany niż I7 3770 .

 

AMD nie ma procka który dorównał bym I5/I7 czy Xeonom .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300 to nie najlepszy wybór do tego typu zadań .

 

Do tego proponuję Xeon E3 1230V2 za 875 zł + MSI B75A-G43 za 259 zł i na początek Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 za ~120 zł .

 

Razem : 1 254 zł ,

 

Ceny z morele.net , zasilacz spokojnie wystarczy do tego sprzętu .

 

Xeon to serwerowy odpowiednik I7 - sporo tańszy i pozbawiony iGPU , a tylko 100 mhz niżej taktowany niż I7 3770 .

 

AMD nie ma procka który dorównał bym I5/I7 czy Xeonom .

 

Bardzo ciekawa propozycja, muszę przyznać. Podoba mi się to, że ten procesor jest serwerowy, musi mieć większą żywotność no i prądo-żerność ma niską.

 

Tylko nie jestem do końca pewien tego zasilacza... czy aby na pewno wystarczy do tego procesora w połączeniu z HD6850 ? Nie ukrywam, że gdyby wystarczył byłoby wyśmienicie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy bez problemu - HD6850 pobiera w grach do 115W prądu , TDP karty to 127W .

 

Xeon ma TDP 69W .

 

Procek i kartą biorą niecałe 200W przy pełnym obciążeniu , dolicz 50-60W na inne elementy w kompie i masz orientacyjne zużycie energii twojego kompa .

 

Co prawda nie wiemy jakiego dokładnie Corsarza masz , ale wątpię aby miał mniej niż 350W na linii +12V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy bez problemu - HD6850 pobiera w grach do 115W prądu , TDP karty to 127W .

 

Xeon ma TDP 69W .

 

Procek i kartą biorą niecałe 200W przy pełnym obciążeniu , dolicz 50-60W na inne elementy w kompie i masz orientacyjne zużycie energii twojego kompa .

 

Co prawda nie wiemy jakiego dokładnie Corsarza masz , ale wątpię aby miał mniej niż 350W na linii +12V .

 

 

Corsair VX450W

 

396W na linii +12V

 

Zastanawiam się nad buldożerem FX-8350, faktyczne 8 rdzeni z wyższym taktowaniem sprawdzałoby się lepiej niż 4-rdzenie HT Xeona, ale ta prądożerność Buldożera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech...duct/697?vs=551

 

Co prawda 3770K no ale jak już wspomniano Xeon to i7 bez iGPU z ciut niższym zegarem;

Wciąż moim zdaniem Xeon wypadnie ciekawiej a przy okazji energo-oszczędniej;

 

Jakoś nie mogę przywyknąć do myśli, że 4-rdzeniowy procesor z HT dorównuje faktycznym 8-rdzeniom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Po co zakładasz kolejny temat o tym samym ?

 

2.) FX8350 to nie najlepszy wybór w twoim przypadku .

 

3.) Ten VX da radę bez problemu .

 

No nie do końca o tym samym Dołączona grafika a chciałem uzyskać szybką odpowiedź.

 

 

Przekonałeś mnie co do tego Xeona a Benchmarki podane przez serwala jeszcze mnie w tym utwierdziły.

Dzięki Reyden !

Dzięki Serwal !

Edytowane przez Divek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...